У 1998 році створена ініціативна група, до якої увійшли викладачі та студенти Дніпропетровського училища культури. Уся діяльність була спрямована на  збереження національної культурної спадщини, підтримку сучасної української культури, співпрацю з регіональними культурними центрами національних меншин, благодійність, пошук і підтримку талановитих дітей та молоді.

З 1998 по 2002 рік були проведені:

- Міжнародний дитячо-юнацький фестиваль народного танцю «До сонячних джерел» (1999 р.) за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження», в якому взяли участь танцювальні колективи України, Польщі, Литви, Латвії та Молдови.

- Три обласні  фестивалі сучасної української музики «Осінній зорепад», в яких приймали участь діти та юнаки з міст та сіл Дніпропетровщини, переважно з малозабезпечених сімей і незахищених категорій (2000 – 2002 рр.). На проведення другого фестивалю було отримано грант Міністерства культури України.

- Обласний благодійний фестиваль творчості і збірка віршів дітей з вадами здоров'я «Повір у себе» (2001 р.).

- Численні різноманітні благодійні культурні заходи спільно з культурними центрами національних меншин, місцевими комерційними структурами, органами влади.

В усіх заходах приймали участь викладачі та студенти Дніпропетровського училища культури на волонтерських засадах, студенти отримували практичний досвід, необхідний для роботи в сучасних закладах культури.

У 2001 р. була зареєстрована Громадська організація «Центр підтримки громадських і культурних ініціатив», яка у 2007 р. була перереєстрована як Громадська організація «Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск». 
Ми продовжуємо залучати творчу талановиту молодь до участі у соціальних і культурних проєктах Центру «Тамариск». За 20 років організація реалізувала більше 50 проєктів, спрямованих на розвиток громадянського суспільства, в тому числі залучила 46 грантів від міжнародних донорських організацій.

У 2007 році в назві нашої організації з'явилося чудове слово "Тамариск".
Тамариск - це гарний  чагарник з червоними тонкими гілками та рожевими квітами. Росте в пустелях і степах, виживає на засолених ґрунтах і навіть біля морських берегів, світлолюбний, відрізняється стійкістю та витримує великі морози. Його використовують у медицині.
Тамариск — унікальна рослина, приборкувач пісків: у голій пустелі порадує погляд своїм незвичайно барвистим виглядом, врятує від пісків, нагодує «манною небесною», від багатьох недуг вилікує і в господарстві пригодиться. Він був предметом шанування вже в давнину, про нього є згадка в Біблії, його називають божим деревом.

Для нас ТАМАРИСК – джерело натхнення, символ життєстійкості та життєлюбності у будь-яких умовах. Ця абревіатура включає: Творчість, Активність, Місія та Мудрість, Альтруїзм, Розвиток, Ініціатива, Стабільність та Команда.

Проєкти, які були реалізовані за підтримки міжнародних донорів:


2019 - 2021 «Посилення потенціалу організацій громадянського суспільства в Центральній та Східній Україні» за підтримки Національного Фонду Демократії.
Мета проєкту: підвищити інформаційно-комунікаційний потенціал не менше 60 ОГО Східної та Центральної України шляхом підготовки професійних комунікаторів і створення між організаціями партнерських відносин, що сприятиме інформованості громадян про сутність реформ, підвищення якості комунікацій між ОГС та органами місцевого самоврядування, зростання інформаційного впливу ОГС та залученню громадян в процес прийняття рішень на місцевому рівні...

Дізнатися більше

2021 р. – «Школа безпеки громадських активістів» у співпраці з ГО «МАРТ» та Освітнім домом прав людини в Чернігові за підтримки Human Rights House Foundation та профінансовано Європейським Союзом
Мета проєкту: підвищити спроможність не менш 20 ОГС Дніпропетровської області передбачувати ризики, які пов’язані з правозахисною діяльністю, та знаходити правильні рішення і дії виходу з кризових ситуацій шляхом навчання їх представників у «Школі безпеки громадського активіста».

 Дізнатися більше

2020 р. - Спільний проект з партнерами Громадської Спілки «Мережа хабів громадянського суспільства України» в рамках проекту ПРООН «Громадянське суспільство для розвитку демократії і прав людини в Україні» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.
В рамках спільного проєкту експерти Центру «Тамариск» проводили в трьох об’єднаних територіальних громадах Дніпропетровщини: Васильківській, Царичанській, Покровській дослідження рівня впровадження інструментів локальної демократії: загальних зборів, громадських слухань, бюджету участі, місцевих ініціатив, петицій, тощо...
Дізнатися більше

2016 - 2020 – два гранти «На загальні цілі організації» від Фонду імені Ч. С. Мотта.
Протягом чотирьох років за фінансової підтримки Фонду імені Ч. С. Мотта організація мала можливість ефективно працювати за такими стратегічними програмними напрямками:
- Підтримка громадських ініціатив. Інформаційна, 
, організаційна та ресурсна підтримка, організація взаємодії та інформаційний супровід.
- Об'єднання зусиль організацій громадянського суспільства і підвищення ефективності їх взаємодії з владою...

Дізнатися більше
2019 - 2020 - «Реалізація регрантингової програми у Маріуполі і Нікополі» у співпраці з Антикорупційною ініціативою Європейського Союзу в Україні («EUACI») за фінансової підтримки Європейського Союзу і Міністерства закордонних справ Данії.
Мета конкурсу - підтримати в Маріуполі і Нікополі проєкти, спрямовані на моніторинг діяльності місцевого самоврядування, реалізацію принципів прозорості та підзвітності в місцевому самоврядуванні, залучення молоді до пошуку інноваційних методів боротьби і запобігання корупції. (Втілення концепції «Місто доброчесних»)...

Дізнатися більше


2018 - 2019 – «Створення та інституційний розвиток мережі хабів України» за підтримки ПРООН.
Представники Центру «Тамариск» приймали активну участь у всіх заходах спільного з партнерами проєкту з інституційного розвитку Мережі хабів громадянського суспільства України. Проводилися спільні робочі зустрічі, скайп-конференції, тренінги, навчальні візити з обміну досвідом. Були розроблені інституційні документи і стратегії Мережі хабів...

Дізнатися більше

6 жовтня 2018 р. – Фестиваль громадських ініціатив у місті Дніпро «uCRAZYans» в рамках проєкту Pact «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!» за фінансуванням Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Для проведення фестивалю була створена коаліція з 30 ОГС різних напрямків, які об’єднались в Інтерактивний музей з цікавими тематичними інсталяціями, майстер-класами, флешмобами, квестами і перфоменсами...

Дізнатися більше  

Мета проєкту: підвищити потенціал не менше 20 організацій громадянського суспільства, переважно з малих міст та сільських районів Східної України, впливати на розвиток місцевих громад, представляти цільові групи і здійснювати демократичні зміни на місцевому рівні...

Дізнатися більше

2017 - Пересувна виставка «Кожен має право знати свої права» в партнерстві з ГО «МАРТ» і Українською Гельсінською спілкою з прав людини.
Робота виставки була організована в Обласній бібліотеці для молоді імені М. Свєтлова. Для ознайомлення зі змістом експозиції підготовлена група гідів - студентів Міжрегіонального вищого професійного училища поліграфії та інформаційних технологій...

Дізнатися більше
2017 - «Активно долучаємось до позитивних змін у країні» в рамках Програми Pact «Долучайся!» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Мета проєкту: сприяти підвищенню обізнаності не менше 200 студентів ВНЗ міста Дніпро щодо громадського сектора і залучення до активної громадської діяльності шляхом проведення інформаційно-просвітницької, навчальної програми та масових заходів...

Дізнатися більше

В рамках цього проєкту було проведено прес-конференцію «Місто Дніпро приєдналося до коаліції захисту виборчих прав переселенців». Директор Центру «Тамариск» прийняла участь у двох прямих ефірах програм «Життя в стані війни. Політичні права переселенців» та «Проблеми переселенців» (ДТРК)...

Дізнатися більше

choose your image
2016 – 2017 - «Підтримка громадських ініціатив в Центральній та Східній Україні» за підтримки Фонду Сприяння Демократії Посольства США в Україні.
Проєкт був спрямований на підтримку громадських ініціатив новостворених ОГС, що працюють з ВПО, з метою забезпечення їхньої активної участі у демократичних змінах в Україні. В рамках проєкту працювала Шоста Школа Позитивних Змін, в роботі якої взяли участь представники 24 організацій з Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Кіровоградської, Полтавської, Харківської областей...
Дізнатися більше
2016 - «Впровадження Національної стратегії підтримки громадянського суспільства в Дніпропетровській області» за підтримки ПРООН.
Мета проєкту: сприяння імплементації Національної стратегії розвитку громадянського суспільства в Україні в Дніпропетровській області через проведення інформаційно-просвітницької кампанії, допомогу у створені координаційної ради при ОДА та розробку обласної програми підтримки громадянського суспільства...
Дізнатися більше

2015 - 2016 - «Ресурсний центр сприяння розвитку місцевої демократії в Дніпропетровській області» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».
В рамках проєкту було створено Ресурсний центр сприяння розвитку місцевої демократії в Дніпропетровській області для допомоги мешканцям області в реалізації їх прав на здійснення контролю за місцевою владою та розвитку місцевого самоврядування...
Дізнатися більше
2015 – 2018 - «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» у партнерстві з Мережею хабів громадянського суспільства України за підтримки Європейського Союзу.
Діяльність за проєктом була спрямована на досягнення двох цілей: - Покращити здатність ОГС краще представити цільові групи, впливати на політичні процеси та забезпечувати здійснення демократичних змін на місцевому рівні - Сприяти кращому розумінню, владнання стосунків та кооперації між різними регіонами України...
Дізнатися більше
2015 – 2016 - «Посилення потенціалу НДО в Центральній та Східній Україні» за підтримки Національного Фонду Демократії.
В рамках проєкту працювала П’ята Школа Позитивних Змін, в якій взяли участь 41 учасник із 24 новостворених ОГС з 18 населених пунктів шести областей: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Київська, Кіровоградська, Харківська. Проведено Конкурс міні грантів для учасників проєкту...
Дізнатися більше
2015 - «Розбудова партнерства для зменшення наслідків конфлікту в Дніпропетровському регіоні» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Головна мета проєкту: посилення спроможності місцевих громад, районних і міських органів влади, внутрішньо переміщених осіб у розбудові конструктивних відносин для сприяння згуртованості громадян та зменшення напруги через підтримку інтеграції ВПО у Дніпропетровській області...
Дізнатися більше

2014 - 2015 – Участь у проєкті «Подолання поляризації та вирішення конфліктів в Україні» в партнерстві з ГО «Інститут миру та порозуміння».
Центр «Тамариск» прийняв участь у партнерському проєкті «Вирішення конфліктів та подолання поляризації в Україні», який впроваджували в Україні «Центр Гуманітарного діалогу» та «Інститут миру і порозуміння»...
Дізнатися більше
2014 - 2015 - «Ресурсний центр для органів самоорганізації населення Дніпропетровської області» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Проєкт був спрямований на надання системної підтримки ОСН Дніпропетровської області. Були проведені 6 семінарів «Організаційно-правові засади створення та діяльності ОСНів», 4 семінари «Вивчення та запровадження кращих практик для підвищення ефективності функціонування ОСН Дніпропетровщини» (238 осіб)...
Дізнатися більше 

2014 - 2015 - «Розвиток та підтримка місцевих громад у малих містах та сільських районах Дніпропетровської області» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
Проєкт був спрямований на розвиток та підтримку місцевих громад у містах та сільських районах Дніпропетровської області шляхом проведення навчання громадських активістів у Четвертій Школі позитивних змін та створення мережі експертів з підтримки громадської участі...
Дізнатися більше
У 2014 р. - 2015рр. були реалізовані 2 проєкти за підтримки Програми «БІБЛІОМІСТ» на тему «Розвиток мережі пунктів доступу громадян до послуг е-урядування на базі сучасних бібліотек в Дніпропетровській області» за підтримки Програми «БІБЛІОМІСТ».
Проєкти були спрямовані на створення та розвиток мережі пунктів доступу громадян до послуг е-урядування на базі сучасних бібліотек Дніпропетровської області та більш тісне залучення влади до роботи цих центрів...
Дізнатися більше

2014 - 2015 - «Демократизація, права людини і розвиток громадянського суспільства» за підтримки ПРООН.
В рамках проєкту Центр «Тамариск» отримав інституційну підтримку ПРООН. Команда системно працювала над потенціалами: демократичне, підзвітне та прозоре внутрішнє керівництво, членська база, управління, адміністрування малих грантів, фінансовий контроль та фінансова сталість, адвокасі...
Дізнатися більше
2013 - 2014 – «Громадський моніторинг діяльності ЦНАП в Дніпропетровській області» рамках проєкту ГО «Центр політико-правових реформ» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Європейського Союзу.
Мета проєкту: з'ясувати відповідність діяльності ЦНАП вимогам Закону України «Про адміністративні послуги», виявити типові проблеми в їх створенні і функціонуванні, надати адресні рекомендації керівникам ЦНАП і органів, які створили ЦНАП для поліпшення їх роботи. Використовувалася методика, розроблена експертами Центру політико-правових реформ...
Дізнатися більше

2013 – «Практичний форум для жінок-підприємців Східної України» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні
Мета проєкту: стимулювати розвиток жіночого підприємництва в Україні, розглянути приклади успішних підприємств, керівниками або засновниками яких є українські жінки, показати шлях для розвитку та пошуку нових перспектив. Одна з цілей заходу передбачала популяризацію та розширення соціальної мережі «Українки в бізнесі»...
Дізнатися більше
2012 - 2013 - «Посилення потенціалу НДО в Центральній та Східній Україні» за підтримки Національного Фонду Демократії.
Діяльність даного проєкту розповсюджувалася на 5 областей: Дніпропетровська, Запорізька, Кіровоградська, Рівненська та Харківська. Організовано роботу Третьої Школи Позитивних Змін, програма якої включала тренінги, вебінари, відео уроки, консультування...
Дізнатися більше

2012 - «Підвищення професійності та активності організацій громадянського суспільства Дніпропетровського регіону» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
Мета проєкту: сприяння підвищенню професійного рівня та активності ОГС Дніпропетровського регіону шляхом проведення освітньої програми, консультування з актуальних питань діяльності, інформаційних та комунікативних заходів, обміну кращими практиками вирішення місцевих проблем...
Дізнатися більше
2011 – 2012 - «Мережа Центрів Позитивних Змін в Дніпропетровській області» за підтримки Національного Фонду Демократії.
Проєкт був направлений на підвищення професіоналізму і кваліфікації громадських активістів Дніпропетровської області та налагодження тісної співпраці між неприбутковими організаціями в регіоні...
Дізнатися більше

2011 - «Розвиток партнерства закладів культури та організацій громадянського суспільства у Дніпропетровській області» за підтримки МФ «Відродження».
Мета проєкту: створення умов для системної інформаційної та методичної підтримки трансформації закладів культури сіл, селищ і малих міст Дніпропетровської області в місцеві осередки громадської активності...
Дізнатися більше
2010 – 2011 - «Розвиток мережі Центрів місцевої активності у Дніпропетровській області» за підтримки Національного Фонду Демократії.
Проєкт був спрямований на адаптацію польського досвіду громадської анімації до українських умов, підготовку громадських аніматорів і розвиток мережі Центрів Місцевої Активності в містах та районах області, посилення інформаційного обміну між ОГС, підвищення інформованості населення про діяльності громадського сектору...
Дізнатися більше
2009 – 2011 - участь в Національному проєкті Інституту соціокультурного менеджменту (м. Кіровоград) «Спільний шлях в майбутнє» в партнерстві з Центром гуманістичних технологій “АХАЛАР” (м. Чернігів) та Фундацією ім. Князів благодійників Острозьких (м. Рівне) за підтримки програми UNITER, Pact. Inc., USAID
Мета проекту полягала у зміцненні організаційних можливостей громадських організацій на рівні місцевих громад шляхом створення можливостей для розвитку центрів місцевої активності на базі існуючих будинків культури...
Дізнатися більше
У 2009 – 2010 в рамках двох проєктів здійснювалася взаємодія з Дніпропетровською обласною організацією Спілки журналістів України:
«Налагодження якісної взаємодії між НДО та ЗМІ у Дніпропетровському регіоні» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».«Нові медіа - перспективи розвитку місцевих ЗМІ» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження»...
Дізнатися більше
2009 - 2010 - «Соціальні проєкти - ефективний шлях вирішення місцевих проблем» за підтримки Фонду Східна Європа.
Мета проєкту: створення умов для системної бюджетної підтримки соціальних проєктів організацій громадянського суспільства м. Дніпропетровська через впровадження механізму соціального замовлення. Була реалізована наступна стратегія:..
Дізнатися більше
2009 – 2010 - «Підвищення громадянської активності у вирішенні місцевих проблем» за підтримки Національного Фонду Демократії.
Мета проєкту: підвищити професійний рівень не менше 60 представників ОГС та ініціативних груп Дніпропетровської області, активізувати інформаційний обмін громадських активістів з органами місцевої влади та ЗМІ, підвищити інформованість населення про діяльність громадського сектору в Дніпропетровській області...
Дізнатися більше

2009 – 2010 – реалізовані 3 проєкти, спрямовані на підтримку об’єднань співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) м. Дніпропетровська.
Мета проєктів: сприяння створенню нових та підвищенню ефективності існуючих ОСББ м. Дніпропетровська через забезпечення надання їм консультативної, правової, інформаційної, організаційної, методичної та інших видів допомоги. Було створено Ресурсний центр для ОСББ...
Дізнатися більше
2007 - 2009 - «Вирішуємо проблеми разом» за підтримки Фонду ім. Стефана Баторія
Три роки участі в освітніх програмах Фонду ім. Стефана Баторія, стажування та знайомство з досвідом польського громадського сектору, обмін практиками з успішними українськими і білоруськими організаціями сприяли підвищенню професійності команди та покращенню матеріальної бази Центру «Тамариск»...
Дізнатися більше
2007 - 2008 - «Через підвищення професійності організацій громадянського суспільства до ефективного вирішення місцевих соціальних проблем» за підтримки Національного Фонду Демократії
Мета проєкту: посилення впливу громадського сектора Дніпропетровського регіону шляхом підвищення професіоналізму представників 20 ОГС, створення інформаційної партнерської мережі організацій - учасників проєкту, налагодження більш тісної взаємодії з владними структурами...
Дізнатися більше
2007 – 2008 – «Впровадження стандартів доброго місцевого врядування в Дніпропетровській області» за підтримки Польсько-української фундації «ПАУСІ».
Мета проєкту - донести до органів місцевого самоврядування районного рівня конкретний досвід мерії польського міста Белхатов, визнаної кращою у Польщі, і спонукати їх до прийняття Етичних кодексів та впровадження у діяльність чиновників етичних норм...
Дізнатися більше

2005 – розробка веб-ресурсу «Громадські ініціативи в Дніпропетровському регіоні» за консультативної підтримки UCAN у рамках проєкту «Інформаційне забезпечення діяльності з адвокасі».
В рамках даного проєкту організація отримала консультативну підтримку з боку UCAN, яка сприяла створенню веб-ресурсу «Громадські ініціативи в Дніпропетровському регіоні»...
Дізнатися більше
2005 – «Інформаційна кампанія «Громадські ініціативи в Дніпропетровському регіоні» за підтримки Канадського фонду співробітництва.
Необхідність даного проєкту була викликана низьким рівнем поінформованості громадськості про діяльність організацій громадянського суспільства не тільки з боку пересічних громадян, а й з боку місцевої влади, відсутністю взаємодії організацій у самому громадському секторі регіону...
Дізнатися більше
2004 - 2005 - Центральноукраїнський кластер «Інтеграція місцевих громад», підтриманий Фондом Євразія за рахунок коштів, наданих Агентством Міжнародного Розвитку США (USAID).
Обмін досвідом та інформацією, спільні заходи за участю представників організацій громадянського суспільства та засобів масової інформації Дніпропетровської, Кіровоградської та Миколаївської областей відповідали потребам розвитку громадських секторів трьох регіонів і сприяли підвищенню ефективності діяльності організацій – учасників кластеру проєктів...
Дізнатися більше
2004 – «Три кроки до професійності» за підтримки ІСС та ІСАР «Єднання» у рамках програми «Воля громадська – сила могутня» за фінансування Агентства США з Міжнародного розвитку.
Проєкт включав проведення тренінгу і консультацій з розробки проєктів, підготовку проєктів учасниками та їх публічну презентацію.
Таким чином реалізація проєкту надала можливість 20 громадським організаціям Дніпропетровської області отримати знання й навички з розробки соціальних проєктів...

Дізнатися більше

2003 – «Розвиток системи інформаційно-методичного забезпечення для неприбуткового сектору Дніпропетровського регіону» за підтримки Фонду Євразія.
Необхідність реалізації проєкту була викликана низьким рівнем розвитку сектору громадських організацій на районному і сільському рівнях у зв’язку з відсутністю необхідної інформації щодо створення і діяльності ОГС, їхньої ролі у громадському житті, можливостей залучення ресурсів тощо...
Дізнатися більше
2002 – «Менеджмент і партнерство у сфері культури» за підтримки Інституту Відкритого Суспільства (м. Будапешт) і Міжнародного фонду «Відродження».
Проєкт передбачав проведення освітньої тренінгової програми для представників районних будинків культури та бібліотек Дніпропетровської області, яким були необхідні знання й навички з менеджменту, PR, фандрейзингу, технологій партнерства з громадськими організаціями...
Дізнатися більше