9 серпня 2017 р. у м. Жовті Води відбулося чергове засідання робочої групи з розробки оновленої Стратегії розвитку міста. Цього разу робоча група зібралася у арт-кафе «ETAGE» (https://m.facebook.com/artcafeetage/ ). Метою засідання робочої групи було відпрацювання навичок визначення пріоритетів розвитку громади, контролю прозорості наповнення та використання місцевого бюджету, контролю за раціональним використання комунальної власності, а також налагодження співпраці між владою, бізнесом та громадою на основі.
Під час засідання робочої групи був використаний метод ігрофікації на базі гри #ГраСвітГромад (https://www.facebook.com/worldofcommunities/ ). #ГраСвітГромад – настільна кооперативна стратегія, симулятор розвитку спільноти, який вже добре зарекомендував себе у роботі з іншими громадами.
В ході гри було обрано два різні сценарії розвитку громад і команди намагалися конкурувати між собою, щоб зробити свою громаду більш привабливою. Під час кожного раунду гри кожна громада проходила повний цикл від виборів мера до його звітування за результатами діяльності. Головним висновком стало те, що стратегія розвитку громади має бути розроблена мешканцями, які потім будуть брати активну участь у її реалізації.
Після засідання робочої групи учасники переглянули результати SWOT-аналізу громади, запропонували декілька нових спільних проектів для розвитку громади та виявили бажання розвивати інструменти громадського контролю у тому числі за процесом формування та виконання місцевого бюджету.
Гру #ГраСвітГромад провели майстри гри Віталій Моргун та Олексій Літвінов https://www.facebook.com/groups/736471316526471/?ref=br_rs.

Засідання робочої групи відбулося в межах реалізації проекту «Розробка стратегії розвитку м. Жовті Води» завдяки підтримці Центру підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» (https://tamarisk.org.ua) та за активної участі ГО «Агенція сталого розвитку Жовті Води».
Реалізація проекту «Розробка стратегії розвитку м. Жовті Води», стала можливою завдяки підтримці донорської організації «Charles Stewart Mott Foundation» (https://www.mott.org/).

Leave a Reply

Your email address will not be published.