Наприкінці вересня 2023р  Центр «Тамариск» знов зустрічав представників Синельниківської, Новомосковської, Павлоградської, Софіївської, Тернівської та Миколаївської громад на тренінгу «Застосування підходу, заснованого на правах людини».

Дводенне навчання охопило такі теми:

  • Загальний огляд прав людини. Основні права людини.
  • Права людини у сучасному суспільстві. Обмеження прав людини в умовах війни.
  • Правові аспекти прав людини. Міжнародні документи, що гарантують дотримання прав людини.
  • Національне законодавство Україні з прав людини. Права людини у повсякденному житті. Хто такі правозахисники?
  • Громадянське суспільство в Україні. Місце прав людини у громадянському суспільстві. Правозахисна роль громадських організацій.
  • Підхід заснований на правах людини. Принципи підходу, заснованого на правах людини. Проєктна діяльність. Адвокаційна діяльність.
  • Застосування підходу, заснованого на правах людини. Застосування підходу у розробці, виконанні та моніторингу соціальних проєктів.
  • Застосування підходу в діяльності організацій. Аналіз державних  проєктів, програм, бюджетів із застосуванням цього підходу.

Під час тренінгу було багато інтерактивних вправ, що дозволяло учасникам ділитися досвідом. Атмосфера тренінгу була комфортною як  для представників органів влади, так і для громадських активістів. Різний досвід, та різне бачення створювали повнішу картину для розуміння ситуації з правами людини в громадах.

Велику зацікавленість викликала ділова гра «Міжнародна конференція ООН щодо прав людини». Ця гра надала учасникам можливість краще розуміти складність та важливість міжнародних переговорів, вироблення та ухвалення рішень у галузі прав людини. Гра також сприяла розвитку навичок комунікації  та співпраці, пошуку спільних позицій, що базуються на дотриманні прав людини. Учасники та учасниці розповідали про свої емоції та особисті відкриття, що з’явилися у них під час гри.

Додатково учасниці та учасники тренінгу ознайомилися із щорічною доповіддю Уповноваженого Верховної ради України за 2020 рік про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні.

Захід організовано в межах ініціативи «Створення та підтримка діяльності Мережі робочих груп із громадської безпеки та соціальної згуртованості у семи територіальних громадах Дніпропетровській області», яку впроваджує Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» за сприяння Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.