5 квітня 2018 р. о 14:00 у місті Дніпро в конференц-залі готелю «Україна» (вулиця Короленка 2, другий поверх) відбудеться круглий стіл “Чи захищені виборчі права переселенців“.

Мета круглого столу – обговорити з представниками органів місцевої влади актуальні питання забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, в тому числі й питання щодо участі ВПО та трудових мігрантів у місцевій демократії.

Організатори: Головне територіальне управління юстиції у Дніпропетровській області, ГО «Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск».

Через неврегульованість українського законодавства, внутрішньо переміщені особи четвертий рік не можуть скористатися одним із базових конституційних прав громадянина. Майже 4% українських виборців залишаються без права голосу на місцевих виборах та в одномандатних округах на виборах до Верховної Ради.  Змінити ситуацію покликаний законопроект №6240 «Про забезпечення доступу до виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян», який уже рік як зареєстрований у парламенті, однак не розглядається депутатами.

Згідно з офіційних даних на початок 2018 року у Дніпропетровській області зареєстровано 74.5 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

У заході візьмуть участь:

  • Владислав Макаров, радник голови ОДА з питань внутрішньо переміщених осіб, керівник БО «БФ «Допомога Дніпра»
  • Олена Моргун, начальник відділу правової освіти Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області
  • Тетяна Дурнєва, виконавча директорка ГО «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ», співавторка законопроекту №6240 (Skype-зв’язок)
  • Тетяна Карельська, директор Центру підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск»

Представники громадянського суспільства, органів місцевого самоуправління, внутрішньо переміщені особи та інші.

Запрошуємо журналістів, громадських активістів та представників органів місцевого самоврядування!

Для підтвердження участі зареєструйтесь за посиланням https://goo.gl/forms/x6ixITx1sXi8K9rt2  до 14.00 4 квітня або зателефонуйте за телефоном: (067) 560 74 45.

Контактна особа: Тетяна Кладієва (096) 191 40 51

Цей захід реалізується Центром підтримки громадських і культурних ініціатив “Тамариск” в коаліції з громадською організацією «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» в рамках проекту «Зміцнення законодавчих та виборчих процесів шляхом посилення громадської участі та надання технічної допомоги», який здійснюється Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) за підтримки Британської допомоги від уряду Великої Британії. Це – складова постійної спільної роботи зі зміцнення демократичного прогресу в Україні, яка підтримується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерством міжнародних справ Канади та урядом Великої Британії. Будь-які думки, викладені у цьому документі, належать автору і не обов’язково відображають погляди USAID, уряду США, Міністерства міжнародних справ Канади, уряду Канади або уряду Великої Британії.

Leave a Reply

Your email address will not be published.