В Олександрії, 14 червня 2018 р., відбулося відкриття кіноклубу Docudays UA “Канікули з користю”. Організатори повідомили, що планують проводити щотижневі кінопокази впродовж літа у галереї Vashart. Попередні дати: 8, 15, 22, 29 липня; 5, 12, 19 серпня. У День Незалежності, 24 серпня, глядачів чекає кіно-паті і спеціальна програма: пройдуть відкриті лекції про мистецтво і права людини, лідерство і права людини, демонструватиметься фільм “Боротьба Джамали”, працюватиме “Жива бібліотека”. Вхід на заходи вільний.

Щоб дізнатися більше про діяльність нового кіноклубу ми поспілкувалися  детальніше з Анною Орловською та Іриною Квашею.

  • Будь ласка, розкажіть чому ви вирішили відкрити кіноклуб Docudays UA у галереї Vashart?
  • Наша команда вже давно мріяла створити кіноклуб, адже у нашому місті з населенням близько 90 тис. відсутній кінотеатр. Та й ми хотіли показувати незвичайне, розважальне кіно, а шукали щось особливе, що заохочуватиме глядачів мислити, розвиватися, спонукатиме до особистих і суспільних змін, – поділилася Ірина Кваша, голова ГО “Спілка митців Олександрійщини”.
  • Я раніше працювала у Фонді милосердя та здоров’я – організації співзасновниці Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, – розповіла Анна Орловська. Дізнавшись про таку мрію, відразу запропонувала новим колегам відкрити кіноклуб в Олександрії. Раніше я неодноразово зустрічалася з людьми, які після перегляду стрічок із колекцій Docudays UA повірили у виліковність наркозалежних, змінили ставлення до онкохворих, почали сортувати сміття вдома. Тому щиро переконана, що документальні фільми найсильніше впливають на поведінку людей, мотивують до дій.
  • Чи були складнощі в процесі створення кіноклубу Docudays UA? Якщо так, то поділіться, як ви їх подолали?
  • У нас були складнощі з облаштуванням кіноклубу. Організація не мала проектора, екрана та іншої офісної техніки, потрібної для кіноклубу. Всього за місяць після того як ми вирішили створити кіноклуб Docudays UA, ми знайшли анонс про грантовий конкурс, підготували заявку і виграли міні-грант ГО Центр «Тамариск», що за фінансової підтримки Національного Фонду Демократії реалізує проект «Посилення потенціалу НДО Центральної і Східної України». Донори підтримали діяльність нашого кіноклубу і вже сьогодні ми замовили офісну техніку. Також нам бракувало стільців, але з цим допомогли місцеві партнери. Дуже неочікувано, після проходження тренінгу з фандрейзингу, одна з учасниць – Валентина Чугуєвець з ГО “Центр громадської активності “Перемога” уклала з нами договір позички і надала у безоплатне користування на 2 роки 20 стільців, інша учасниця – Юлія Левандовська з ГО “Серце матері” допомогла безоплатно транспортувати їх з мікрорайону “Перемога” до нас у центр міста. Так нам вдалося подолати складнощі, пов’язані з облаштуванням кіноклубу. Тепер крок за кроком працюватимемо над популяризацією документальних фільмів про права людини серед місцевої молоді та пересічних олександрійців. Сформувати постійну глядацьку аудиторію буде не просто. Та розраховуємо на допомогу членів і волонтерів організації, яких у нас чимало, розвиватимемо співпрацю зі школами, вищими навчальним закладами, бібліотеками. Щодо процедури реєстрації кіноклубу та ведення обговорень, то з цим найпростіше. Хочеться подякувати Оргкомітету Міжнародного фестивалю і всім причетним членам команди Docudays UA за розробку методичних матеріалів, системну підтримку.
  • Ви сказали, що донори підтримали діяльність кіноклубу Docudays UA. Про яку саме діяльність йдеться? На який період розрахований проект? І головне, чи плануєте ви продовжувати роботу кіноклубу після завершення фінансування?
  • Проект розрахований на 4 місяці, діятиме з червня по вересень цього року. За цей час ми плануємо провести 10 показів документальних фільмів про права людини з різної тематики: захист права власності, екологічні права, право на приватність, права нацменшин і т. д. У нас доволі гнучкий графік, намагаємося відштовхуватися від потреб аудиторії, тому спочатку визначилися тільки з 5 фільмами. Також у нас заплановані цікаві, публічні заходи до Дня Незалежності (перелік наводиться на початку статті – ред. авт.). Ми докладемо всі зусилля щоб привернути увагу та залучити до кіноклубу якомога більше олександрійців. Готуватимемо публікації про результати діяльності в місцевих ЗМІ, залучатимемо до обговорень документальних фільмів експертів, лідерів думок, представників влади та бізнесу. І звісно, після завершення проекту не плануємо зупинятися, а підтримуватимемо роботу кіноклубу Docudays UA “Канікули з користю”. Мінімум раз у місяць проводитимемо кінопокази на постійній основі. Слідкуйте детальніше за анонсами на сторінці Vashart_gallery.

 

Текст: Антоніни Олійник

Фото з архіву ГО “Спілка митців Олександрійщини”

Leave a Reply

Your email address will not be published.