У січні 2017 року громадська організація «Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» підвела підсумки другого конкурсу малих грантів серед місцевих громадських активістів Дніпропетровщини.

Конкурс був оголошений ще у вересні 2016 року. За цей час на розгляд до Центру «Тамариск» було подано 23 проектні пропозиції за двома компонентами:

 1) Заявки для участі у конкурсі на перший компонент з максимальною сумою гранту на проект 130 000 грн мали змогу подати організації, які вже брали участь у першому конкурсі малих грантів. Обов’язковою умовою була міжрегіональна діяльність проекту, що передбачає наявність хоча б двох організацій з різних регіонів.

2) Заявки для участі у конкурсі на другий компонент з максимальною сумою гранту на проект 90 000 грн приймалися від новостворених громадських об’єднань та благодійних організацій, які були зареєстровані не раніше 2014 року; місцевих ініціативних груп; громадських об’єднань та благодійних організацій будь-якого року реєстрації з населених пунктів до 100 тисяч населення.

У положенні про конкурс було зазначено, що міжрегіональні проектні пропозиції отримають перевагу під час розгляду та оцінювання, але в рамках Компоненту №2, можна також подавати і проектні пропозиції, які не передбачають залучення партнерських організацій.

Поки тривав процес прийому заявок, Центр «Тамариск» провів для громадських активістів Дніпропетровської області 2 тренінги: «Ефективний соціальний проект»: як організувати процес розробки проекту в команді» та «Основи організаційного розвитку громадських і благодійних організацій». Також для бажаючих було проведено ряд персональних консультацій та одну спільну зустріч у Центрі «Тамариск», де кожен бажаючий міг отримати відповіді на свої питання стосовно конкурсу від експертів Центру «Тамариск».

Після завершення прийому заявок експертна комісія надала свої оцінки й коментарі, в яких було зазначено, що більшість проектних пропозицій були написані некоректно: не була розкрита проблема, відсутні кількісні характеристики цільової групи або кількісні показники в результатах, мета діяльності в проекті була зазначена нечітко або заявлені цілі не відповідали пріоритетним напрямкам конкурсу, частина бюджетів були складені досить некоректно.

За рішенням грантової комісії було визначено 11 переможців конкурсу: 5 за першим компонентом и 6 за другим. Пріоритет було надано проектам, які потребували найменьшого втручання з боку експертів, та організації які дослухалися до порад і оперативно виправили помилки.

Переможці другого конкурсу малих грантів. Компонент 1:

Переможці другого конкурсу малих грантів. Компонент 2:

Нагадаємо, що другий конкурс малих грантів «Підтримка місцевих організацій громадянського суспільства та громадських ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні» було проведено в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив». У Дніпропетровській області проект реалізовує громадська організація «Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск». Загальноукраїнське адміністрування здійснює  ГО Центр «Жіночі перспективи» за фінансової підтримки Європейського Союзу, представництво в Україні.

Leave a Reply

Your email address will not be published.