В листопаді-грудні 2013 року Інститутом соціокультурного менеджменту, за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів, було проведено соціологічне дослідження «Взаємодія інститутів громадянського суспільства з органами виконавчої влади в процесі реалізації державної політики у сфері екології». Допомогу у проведенні дослідження на території Дніпропетровської області надав Центр підтримки громадських і культурних ініціатив “Тамариск”.

З метою залучення широких верств громадськості до участі у формуванні та реалізації державної політики, вивчення способів та форм взаємодії з питань, пов’язаних з реалізацією державної екологічної політики між органами виконавчої влади та інститутами громадянського суспільства екологічного спрямування та на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 р. № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики”,

Дослідження присвячене виявленню оптимальних шляхів взаємодії інститутів громадянського суспільства та органів виконавчої влади в реалізації державної екологічної політики та відбувалось шляхом експертного опитування методом анкетування на територіях Кіровоградської, Київської, Львівської, Дніпропетровської та Донецької областей. Всього було опитано 50 експертів. Анкета складалась переважно з відкритих питань, у тих випадках, коли застосовувались закриті питання, кожен експерт мав можливість залишити окрім відповіді власний коментар.

Результатом дослідження став звіт, який містить рекомендації щодо налагодження системного діалогу органів виконавчої влади з громадськістю, підвищення якості підготовки рішень з важливих питань державного і суспільного життя з урахуванням громадської думки, створення умов для участі громадян у розробленні проектів таких рішень, підвищення рівня поінформованості громадян з питань довкілля, залучення громадськості та її представників до обговорення питань щодо прийняття рішень у сфері охорони навколишнього природного середовища, до планування та реалізації державної екологічної політики.

Джерело:Міністерство екології та природних ресурсів України

Leave a Reply

Your email address will not be published.