Щоб стати рівноправним виборцем у громаді, де ви постійно мешкаєте, але не маєте офіційної реєстрації, потрібно до 10 вересня цього року змінити свою виборчу адресу, звернувшись до Держреєстру виборців у своєму населеному пункті або подати заяву через електронний Кабінет виборця на сайті drv.gov.ua.
 

Голосувати зможуть громадяни без “прописки”

Центральна виборча комісія своєю постановою затвердила Порядок визначення виборчої адреси виборця, який не має зареєстрованого місця проживання. Ця постанова набрала чинності з першого липня 2020 року.

Порядком, зокрема, передбачено, що орган ведення Державного реєстру виборців (ДРВ) може визначити виборчу адресу виборця, який не має зареєстрованого місця проживання, за місцем його фактичного проживання. Для цього виборцю необхідно звернутися до органу ведення реєстру за місцем свого фактичного проживання на території України із заявою: щодо включення до ДРВ — у разі, якщо громадянин України, якому виповнилося 18 років, виявив, що його не включено до нього; щодо зміни виборчої адреси — у разі, якщо запис про виборця міститься у ДРВ, але він вибув із зареєстрованого місця проживання.

Таку заяву можна подати як у паперовій, так і в електронній формі з використанням мережі Інтернет. Заява в паперовій формі може бути подана також через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства. Заява в електронній формі подається із застосуванням кваліфікованого електронного підпису виборця.

Джерело: Голос України

 
Уперше голосувати на місцевих виборах можна без прописки (інформаційні матеріали вебінару)

Нові, революційні зміни у виборчому законодавстві допоможуть реалізувати конституційне право як мінімум п’ятьом з половиною мільйонам громадян. Майже півтора мільйона з них – внутрішньо переміщені особи, які відтепер мають змогу голосувати за місцем свого фактичного проживання. Уперше вони братимуть участь в формуванні органів місцевого самоврядування в своїх нових громадах. У вебінарі ми показуємо, як подати заяву про зміну виборчої адреси онлайн та розказуємо про особливості процедури.

Джерело: Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ”

 
ЦВК нарахувала майже 6 мільйонів нових виборців

Близько 6 млн українців отримають право брати участь у виборах завдяки проведеній лібералізації процедур зміни місця голосування або визначення чи зміни виборчої адреси. Про це розповів голова Центральної виборчої комісії Олег Діденко під час пресконференції.

“За нашими оцінками, майже 6 млн громадян України отримають можливість голосувати вже на чергових місцевих виборах цього року. Звичайно, ми говоримо про максимально потенційну можливість, для того, щоб скористатися нею, треба буде вчинити ряд нескладних дій щодо визначення або зміни виборчої адреси”, – зазначив він.

За його словами, серед вказаних виборців – понад 1,3 млн внутрішньо переміщених осіб, 3,3 млн трудових мігрантів і понад 1 млн осіб, які не мають зареєстрованого місця проживання

Джерело: Укрінформ 
 
За 2 місяця виборчу адресу змінили понад 15 тисяч виборців
 
За даними Державного реєстру виборців, станом на 31 серпня, за два місяця з моменту, коли вперше в історії почала діяти процедура зміни виборчої адреси, нею скористались 15572 виборців, з яких 8687 осіб подали заяви онлайн, а ще 6885 осіб відвідали відділи ДРВ.

Джерело: Державний реєстр виборців


 
Вибори 2020 на Донбасі.
В яких громадах ЦВК їх скасувала і чому

Центральна виборча комісія України прийняла рішення щодо неможливості проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року в 18 громадах на Сході України. Головний аргумент для скасування – висновки обласних військово-цивільних адміністрацій про ситуацію з безпекою в прифронтовій зоні.

Видання Своі.Сity розбиралися, де в Донецькій і Луганській областях виборів до місцевих рад 2020 не буде, як це рішення вплине на громади і чому воно викликало дискусію навіть серед членів Центральної виборчої комісії.

Джерело: Своі.Сity 
 
Ця ініціатива реалізується громадською організацією «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги від уряду Великої Британії. Будь-які думки, викладені у цій публікації, належать автору і не обов’язково відображають погляди USAID, урядів США, Канади або Великої Британії.

Leave a Reply

Your email address will not be published.