Розпочати навчання за кордоном нескладно, якщо знати, як правильно це зробити. 11 лютого Київська Школа Економіки провела воркшоп, де викладачі KSE поділилися власним досвідом навчання у вишах Європи та США і розповіли, які переваги отримують випускники.

Вступне слово сказав президент KSE доктор Юрій Логуш, який отримав вчений ступінь з економіки в New York University, а також закінчив колегіальну виконавчу програму в Kellogg School of Northwestern University. Він розповів про поширений міф, що нібито, вступивши в закордонний ВНЗ, ви будете неприємно вирізнятися серед інших студентів і викликатимете упереджене ставлення. Насправді, за словами Юрія Логуша, 80 відсотків докторських і магістерських програм розраховані на не американців. Тому можете не перейматися, навпаки, ви отримаєте чудову можливість побути в різнонаціональному середовищі.

Вступаючи в закордонний виш, варто враховувати, що навчання в приватних навчальних закладах значно дорожче, ніж у державних. Проте найкращий варіант – отримати фінансову підтримку, тобто стипендію. «Тут все залежить від ваших можливостей, наскільки ви настирні і готові працювати», – резюмував Юрій Логуш. Він рекомендує діяти за принципом «чим вищі цілі, тим більші досягнення»: претендуй на докторантуру – роби найвищу ставку, щоб отримати стипендію на навчання в магістратурі. Це ж стосується працевлаштування: отримавши першокласну освіту, випускник опиняється на вершині, де мало хто може скласти конкуренцію.

Далі виступив викладач Школи Максим Обрізан, який отримав PhD в США. Він розповів, навіщо Україні кваліфіковані економісти, і пояснив, як студенту отримати економічну освіту в Америці. Для цього потрібно:

– мати ступінь бакалавра (не обов’язково з економіки);

– рекомендації професорів (бажано докторів із західною освітою);

– скласти тест з англійської мови (TOEFL);

– скласти GRE (для більшості програм потрібен general test, рідше – subject).

Співробітник KSE Володимир Вахітов наголосив: щоб вдало пройти співбесіду, необхідно вільно володіти англійською мовою. Однак не менше уваги слід приділити написанню есе й отримати хороші рекомендаційні листи. У першу чергу, перед вступником стоїть завдання переконати комісію в тому, що він зможе захистити дипломну роботу. Адже, як правило, близько 30-40 відсотків студентів, які вступили в американські виші, потім не можуть захиститися.

Академічний директор KSE Олеся Верченко вважає, що вчитися за кордоном корисно й потрібно. По-перше, ви отримуєте неоціненний досвід перебування в середовищі здорової конкуренції; по-друге, познайомитеся зі студентами з різних куточків світу і врешті-решт матимете можливість подорожувати. Олеся Верченко навела для прикладу поширену в Європі традицію, коли діти після закінчення школи тимчасово припиняють навчання і протягом одного року подорожують, перш ніж вступати до вишу.

Leave a Reply

Your email address will not be published.