Німецька служба академічних обмінів (DAAD) у партнерстві з Курсом Сучасного Мистецтва 15-20 листопада 2015 в НЦТМ ім. Леся Курбаса (Володимирська 23В, Київ) проводитиме воркшоп «Комунікація і відповідальність»: Рефлексія кризи в Україні в діалогічній перспективі.

Майдан та Анти-Майдан, окупація Криму, війна на Донбасі та пропагандистські війни в Україні і навколо неї загострили питання про суспільну комунікацію і її роль в існуванні відповідального суспільства. Радикальне спрощення у висвітленні подій з одного боку та доведені до релятивізму позиції з іншого боку ставлять під сумнів можливість свідомих відповідальних дій.

Через призму вибраних текстів Михайла Бахтіна ми спробуємо поглянути на війну в Україні і критично перевірити бахтінські поняття «діалогічність» і «відповідальність» на предмет того, наскільки вони спроможні відкривати альтернативи до окреслених вище позицій і таким чином сприяти розумінню і порозумінню в українському суспільстві.

Ми спробуємо попрацювати з досвідом, якого учасники та учасниці набули протягом двох останніх років, тому окрім теоретичної частини (доповіді, дискусії і воркшопи з питань бахтінської теорії) плануємо також мистецько-перформативну роботу, базовану на досвіді та спостереженнях учасників щодо криз, війни та конфліктів. Мистецькою частиною керуватимуть мисткиня Лада Наконечна та теоретикиня мистецтва Катерина Бадянова (Курс Сучасного Мистецтва). Користуючись жанром документального театру, группа TanzLaboratorium допоможе унаочнити та попрактикувати відповідальне ведення діалогу.

Теоретичну частину вестимуть проф. д-р Маттіас Фрайзе (університет Ґьоттінґена) та д-р Іріна Шпіґель (університет ім. Людвіґа Максиміліана, Мюнхен), запрошені також українські інтелектуали.

Шукаємо 15 учасників з України

Хто може брати участь:

• усі зацікавлені незалежно від роду та виду діяльності (представники академічних/інтелектуальних кіл, митці, студенти, журналісти та ін.)

Завдання:

• Перед воркшопом: прочитати рідер з вибраними текстами (Бахтін, Арендт та ін.), організатори надішлють його учасникам на мейл.

• Під час воркшопу: активна участь.

Деталі:

• витрати на дорогу і проживання бере на себе DAAD

• робочі мови воркшопу – українська, російська та німецька (з перекладом, базове володіння німецькою бажане)

Аплікація:

• біографія у формі таблиці

• неформальний мотиваційний лист українською, російською або німецькою мовами з відповідями на такі запитання:

– Хто я?

– Що я розумію під діалогом?

– Чому я хочу взяти участь у воркшопі?

• заявки просимо надсилати на мейл до 28.10.2015

daad.uni.luzk@posteo.de

Організатор:

Німецька служба академічних обмінів (DAAD)

Партнер:

Курс Сучасного Мистецтва

Leave a Reply

Your email address will not be published.