У п’ятницю  10 червня  2022 року залучені експерти Центру «Тамариск» Андреєв Олексій та Заморський Вячеслав надали консультації з правових питань внутрішньо переміщеним особам, які тимчасово мешкають в одному із шелтері міста Підгороднє Дніпропетровської області в ліцеї №2.

Враховуючи, що  цільове призначення приміщення передбачає  тимчасове та транзитне помешкання, умови перебування комфортними не назвеш. За відсутності ліжок люди сплять на матрацах в загальних приміщеннях,  проте двічі на день отримують безкоштовну їжу, та працівники закладу й волонтери роблять все можливе щоб покращити умови перебування, що багатьох біженців влаштовує за відсутності інших «бюджетних» варіантів.

Правові консультації надавалися  у приміщенні учительської ліцею, куди міг звернутися кожен бажаючий з числа переміщених осіб. За зробленим оголошенням люди підходили та отримували допомогу індивідуально без організації групових консультацій.

За підсумками заходу було надано двадцять п’ять консультацій з різних питань життя.

Найбільш поширеним із всіх звернень виявилося більше неюридичне питання щодо пошуку житла. У серпні школа розпочне функціонувати за цільовим призначенням та буде готуватися до нового навчального року. Тому перебування та проживання там біженців буде унеможливлено. Зараз люди перебувають у стані певної тривоги – як знайти нове житло, чи зможе влада створити схожі умови для їх тимчасового проживання у новому місці.

З суто юридичних надавалися консультації за питаннями відновлення втрачених документів, встановлення опіки над недієздатною особою, порядку відкриття спадщини. Наразі одним із гострих питань є затягування із виплатами призначеною державою грошової допомоги.

Також задавалися питання щодо порядку постановки на військовий облік, перебігу кредитних та іпотечних відносин з кредитними та банківським установами за умови втрати доходу та знищення предметі іпотеки, питання встановлення та передання майнових прав на нерухоме майно та тимчасово окупованих територіях.

Leave a Reply

Your email address will not be published.