У п’ятницю  10 червня  2022 року залучені експерти Центру «Тамариск» Андреєв Олексій та Заморський Вячеслав надали консультації з правових питань внутрішньо переміщеним особам, які тимчасово мешкають в одному із шелтері міста Підгороднє Дніпропетровської області в ліцеї №2.

Враховуючи, що  цільове призначення приміщення передбачає  тимчасове та транзитне помешкання, умови перебування комфортними не назвеш. За відсутності ліжок люди сплять на матрацах в загальних приміщеннях,  проте двічі на день отримують безкоштовну їжу, та працівники закладу й волонтери роблять все можливе щоб покращити умови перебування, що багатьох біженців влаштовує за відсутності інших «бюджетних» варіантів.

Правові консультації надавалися  у приміщенні учительської ліцею, куди міг звернутися кожен бажаючий з числа переміщених осіб. За зробленим оголошенням люди підходили та отримували допомогу індивідуально без організації групових консультацій.

За підсумками заходу було надано двадцять п’ять консультацій з різних питань життя.

Найбільш поширеним із всіх звернень виявилося більше неюридичне питання щодо пошуку житла. У серпні школа розпочне функціонувати за цільовим призначенням та буде готуватися до нового навчального року. Тому перебування та проживання там біженців буде унеможливлено. Зараз люди перебувають у стані певної тривоги – як знайти нове житло, чи зможе влада створити схожі умови для їх тимчасового проживання у новому місці.

З суто юридичних надавалися консультації за питаннями відновлення втрачених документів, встановлення опіки над недієздатною особою, порядку відкриття спадщини. Наразі одним із гострих питань є затягування із виплатами призначеною державою грошової допомоги.

Також задавалися питання щодо порядку постановки на військовий облік, перебігу кредитних та іпотечних відносин з кредитними та банківським установами за умови втрати доходу та знищення предметі іпотеки, питання встановлення та передання майнових прав на нерухоме майно та тимчасово окупованих територіях.

Захід було проведено Центром «Тамариск» за підтримки Human Rights House Foundation та профінансований Європейським Союзом.

Leave a Reply

Your email address will not be published.