У середу 11 травня 2022 року залучені експерти Центру «Тамариск» Андреєв Олексій та Заморський Вячеслав надали консультації з правових питань внутрішньо переміщеним особам, які мешкають у транзитному модульному містечку внутрішньо переміщених громадян України у м.Дніпро.

Це містечко розташоване на житловому масиві Лівобережний-3 по вул.Рилєєва, 34-д.

За заздалегідь зробленим оголошенням у центральному модулі зібралося близько десятка осіб – мешканців містечка для отримання консультацій. Згодом люди підходили ще, та ще.
За підсумками заходу було надано близько двох десятків розгорнутих консультацій з різних питань життя.

Найбільш поширеними були питання з`ясування причин припинення нарахування грошової допомоги. Також люди просили повідомити порядок поновлення втрачених документів. Найбільш гострим питанням була затримка органів державної міграційної служби з відновленням втраченого внутрішнього паспорту у вигляді ID-картки. Група працівників заводу «Азовмаш» цікавилася порядок встановлення факту перебування у трудових відносинах з підприємством у разі втрати трудових книжок та документації заводу, що необхідно для обрахування стажу для отримання пільгової пенсії. Також задавалися питання щодо перебігу кредитних та іпотечних відносин з кредитними та банківським установами за умови втрати доходу та знищення предметі іпотеки, питання встановлення та передання майнових прав на нерухоме майно та тимчасово окупованих територіях, процедури набуття спадщини тощо.

Захід було проведено Центром «Тамариск» за підтримки Human Rights House Foundation та профінансований Європейським Союзом.

Leave a Reply

Your email address will not be published.