У середу 11 травня 2022 року залучені експерти Центру «Тамариск» Андреєв Олексій та Заморський Вячеслав надали консультації з правових питань внутрішньо переміщеним особам, які мешкають у транзитному модульному містечку внутрішньо переміщених громадян України у м.Дніпро.

Це містечко розташоване на житловому масиві Лівобережний-3 по вул.Рилєєва, 34-д.

За заздалегідь зробленим оголошенням у центральному модулі зібралося близько десятка осіб – мешканців містечка для отримання консультацій. Згодом люди підходили ще, та ще.
За підсумками заходу було надано близько двох десятків розгорнутих консультацій з різних питань життя.

Найбільш поширеними були питання з`ясування причин припинення нарахування грошової допомоги. Також люди просили повідомити порядок поновлення втрачених документів. Найбільш гострим питанням була затримка органів державної міграційної служби з відновленням втраченого внутрішнього паспорту у вигляді ID-картки. Група працівників заводу «Азовмаш» цікавилася порядок встановлення факту перебування у трудових відносинах з підприємством у разі втрати трудових книжок та документації заводу, що необхідно для обрахування стажу для отримання пільгової пенсії. Також задавалися питання щодо перебігу кредитних та іпотечних відносин з кредитними та банківським установами за умови втрати доходу та знищення предметі іпотеки, питання встановлення та передання майнових прав на нерухоме майно та тимчасово окупованих територіях, процедури набуття спадщини тощо.

Leave a Reply

Your email address will not be published.