3 червня 2014 року у місті Дніпропетровськ відбувся круглий стіл «Громадянське суспільство після Євромайдану: виклики національного та регіонального рівнів» за підтримки Центру підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск», у якому взяли участь представники ОГС та громадські активісти Дніпропетровської області.

Під час зустрічі обговорювалися наступні питання:

Які нові та старі виклики постають перед організаціями громадянського суспільства (ОГС) після майдану ;
Пріоритетність цілей та завдань ОГС;
Яких інструментів потребує ОГС в теперішніх умовах;
Що організація громадянського суспільства вже роблять.
Протягом заходу серед учасників відбулася активна дискусія щодо майбутніх кроків із розвитку громадянського суспільства. В процесі дискусії учасники дійшли висновків, що сьогодні необхідно «тримати руку» на пульсі діяльності органів влади і інструментом для цього має стати моніторинг і громадська експертиза.

Модератор круглого столу Олексій Літвінов підкреслив, що з метою підвищення ефективності впливу на влади з боку громадськості необхідно покращити експертний потенціал ОГС через запровадження навчальних програм.

Тетяна Карельська запропонувала створити на базі Центру підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» Клуб громадських експертів. Учасники охоче підтримали цю ініціативу.

Віталій Моргун запропонував створити платформу для оперативної комунікацій і обговорень учасників майбутніх експертиз та моніторингу в мережі інтернет.

Результатами круглого столу стало рішення щодо проведення сесії планування дій з метою консолідації зусиль та ресурсів всіх небайдужих активістів Дніпропетровської області.

Leave a Reply

Your email address will not be published.