23 травня 2018 року в місті Підгородне в міському будинку культури відбувся круглий стіл «Практика збереження та перспективи розвитку елементів нематеріальної спадщини Дніпропетровщини»

У листопаді 2016 року елемент «Козацькі пісні Дніпропетровщини» було включено до Списку елементів нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, які потребують негайної охорони, а народний аматорський фольклорно-етнографічний гурт «Криниця» увійшов до складу носіїв елементу.

Захід відкрився виступом Народного фольклорно-етнографічного гурту Криниця та його супутником, дитячим колективом «Криниченька». Це свідчить про те, що в місті Підгородне існує передача від покоління до покоління традиції співу козацьких пісень.

Під час круглого столу відбулись презентації «Нематеріальна культурна спадщина – як ресурс розвитку громади», «Система роботи по збереженню та актуалізації нематеріальної культурної спадщини в Дніпропетровській області» та «Етнокультурні форуми та фестивалі як спосіб позиціонування і просування елементів нематеріальної спадщини в умовах сучасного міста», які викликали жваве обговорення.

Наприкінці заходу виступив Віталій Моргун – директор міського будинку культури та представник Центру підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск», який запропонував учасникам круглого столу заходи щодо збереження нематеріальної культурної спадщини та території Підгородненської міської ради.

Віталій наголосив, що насамперед необхідно розробити та затвердити міську програму по збереженню нематеріальної спадщини, до якої увійдуть необхідні заходи та завдання: матеріальне забезпечення та  введення за рахунок варіативної частини навчального плану шкіл  у м. Підгородне; вивчення автентичного співу (українська пісня, козацька пісня, козацька протяжна пісня); передбачення в системі музичного виховання дошкільних закладів вивчення українських народних пісень, що відповідають віковим категоріям. Такі заходи дозволять забезпечити сталу передачу традицій від покоління до покоління.

Круглий стіл завершився колективним виконанням української пісні, яку заспівала міський голова Кузьменко Галина Василівна.

Leave a Reply

Your email address will not be published.