4-5 серпня 2015 року в місті Дніпропетровськ в офісі Центру підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» відбувся тренінг «Менеджмент соціальних проектів».
Тренінг проводився в рамках проекту «Розбудова партнерства для зменшення наслідків конфлікту у Дніпропетровському регіоні», який реалізується за фінансової підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID).
Під час тренінгу учасники отримали практичні знання та навички з питань менеджменту соціальних проектів. Перший день тренінгу було присвячено обговоренню таких питань, як поточне планування, аналіз та мінімізація проектних ризиків та ефективне впровадження змін. Учасники отримали практичні інструменти щодо оцінки проектних ризиків, та мали змогу застосувати їх для покращення власних проектів.
Під час роботи в групах у якості кейсів було розглянуто чотири реальних проекти організацій учасників:
• Гаряча лінія для внутрішньо переміщених осіб;
• Навчання з хенд-мейду для внутрішньо переміщених осіб, як можливість самозайнятості в умовах безробіття;
• Етнодайвінг, як спосіб культурної адаптації та впливу на світосприйняття, розуміння власного коріння та розвитку української самоідентифікації у внутрішньо переміщених осіб;
• Залучення дітей та молоді з кола внутрішньо переміщених осіб до неформального навчання та громадської діяльності).
Працюючи в групах, учасники оцінили ризики кожного з проектів, та розробили заходи щодо їх мінімізації. Також на прикладі даних проектів було розглянуто питання супротиву змінам – як з боку зовнішнього оточення, так і зсередини організацій. Учасники зробили аналіз силового поля та сформулювали пропозиції щодо покращення планів реалізації проектів з урахуванням впливу всіх сторін.
Другий день тренінгу було присвячено питанням організації роботи команди, моніторингу і оцінки проекту під час його реалізації та проектної звітності. Під час роботи на тренінгу учасники отримали інструменти ефективної командної взаємодії, розподілу ролей та відповідальності у команді, створення системи ефективної внутрішньої комунікації під час реалізації проекту. Також учасники обговорили, як можна покращити плани моніторингу і оцінки проекту, та отримали поради тренерів щодо підготовки якісних описових та фінансових звітів.