22-24 липня 2015 року в місті Дніпропетровськ відбувся перший модуль програми підготовки психологів-тренерів для проведення тренінгів профілактики емоційного вигорання волонтерів, що працюють з переселенцями.

Тренінг для тренерів відбувався в рамках проекту «Розбудова партнерства для зменшення наслідків конфлікту у Дніпропетровському регіоні», який реалізується за фінансової підтримки  Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

У тренінгу взяли участь більш двадцяти психологів, представників громадських організацій із Дніпропетровська, Запоріжжя, Павлограда, Новомосковська, Першотравенська та інших міст.

Тренінг проходив у двох форматах: тренерська підготовка та методика проведення тренінгу з профілактики емоційного вигорання.

Цікава метафора була запропонована учасниками тренінгу – «тренер – маяк, який вказує шлях». Робота в групах викликала багато позитивних емоцій. Учасники узагальнили необхідні навички та вміння для тренера.

Психологи отримали інформацію по видах ресурсів відновлення психічної енергії і копінг-стратегій у ситуаціях стресу та обговорили правила психологічно-безпечної поведінки для волонтерів, що працюють з біженцями. Отримали  інформацію щодо синдрому професійного вигорання: причини виникнення, механізми, стадії, симптоми.

Рольова гра «переселенець  і волонтер» показала особливості взаємодії волонтерів з ВПО. Були запропоновані можливі варіанти взаємодії в складних ситуаціях. Представники організацій, що маюсь досвід роботи з волонтерами говорили: «Ми повинні порозумітися з переселенцями. Вони втратили все: домівки, близьких людей, підтримку найближчого оточення. Ми повинні допомагати усім і робити це професійно».

Учасники тренінгу отримали знання та навички для проведення власних тренінгів для волонтерів, розробили програми тренінгів, які вони проведуть в найближчі три тижні у своїх осередках.

Цитати учасників тренінгу:

«Я багато отримала для себе  на тренінгу і вже хочу випробувати свої тренерські навички»

«В мене змінилося ставлення до переселенців. Я розумію їм проблеми, та готова допомогти їх вирішуванню»

«Я приймала участь в різних напрямках волонтерської діяльності. Зараз я зрозуміла цінність своєї професіональної допомоги як психолога.»

2 3 4 5 6 7 101

Leave a Reply

Your email address will not be published.