23 квітня в Дніпропетровську відбувся круглий стіл «Результати громадського моніторингу центрів надання адміністративних послуг та роль громадськості у покращенні якості надання адмінстративних послуг».

Захід організовано Центром політико-правових реформ та за сприяння. В круглому столі взяли участь Перший заступник голови Дніпропетровської обласної ради Анатолій Адамський, президент Центру підтримки громадських та культурних ініціатив «Тамариск» Тетяна Карельська, заступник голови правління Центру політико-правових реформ Віктор Тимощук, експерт Центру інформаційного консалтингу та Центру досліджень місцевого самоврядування Ігор Бригілевич, голова ДОГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики» Олексій Літвінов, начальник управління інформаційних технологій та електронного урядування Дніпропетровської обласної державної адміністрації Тетяна Шаповалова, завідувач сектора ЦНАП «Лівобережний» управління адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпропетровської міської ради Наталія Капуста, керівник ЦНАП м. Кривий Ріг Наталія Романовська, керівник ЦНАП м. Дніпродзержинськ Марина Гурська, керівник ЦНАП м. Павлоград Ірина Савченко, представники громадських організацій Дніпропетровської області.

Учасники обговорили результати громадського моніторингу ЦНАП, що здійснювався впродовж вересня 2013 р. – квітня 2014 р. Центром політико-правових реформ, Фондом місцевої демократії (Харків), Центром інформаційного консалтингу і Центром досліджень місцевого самоврядування (Львів), Центр підтримки громадських та культурних ініціатив «Тамариск» (Дніпропетровськ) за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Європейського Союзу. Тетяна Карельська представила результати моніторингу ЦНАП міст Центральної України. Віктор Тимощук розповів про основні висновки за результатами моніторингу ЦНАП в Україні та ключові напрямки реформування адміністративних послуг, які стоять на порядку денному. Ігор Бригілевич розповів про результати моніторингу ЦНАП міст Західної України.

Представники ЦНАП міст та посадові особи органів влади Дніпропетровської ОДА розповіли про досягнення ЦНАП та проблеми, з якими вони зіштовхуються при наданні адміністративних послуг.

Також під час круглого столу Олексій Літвінов презентував свою доповідь «Доступ громадян до адміністративних послуг із використанням ІТ-технологій» підготовлену в рамках проекту «Реформа публічної адміністрації в Вишеградських країнах: уроки для України та Білорусі», що здійснюється за підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду.

Учасники круглого столу підкреслили важливість налагодження систем електронного урядування в наданні адміністративних послуг, стандартизацію взаємодії між електронними системами різних органів влади для надання адміністративних послуг, децентралізації та спрощення процедур надання адміністративних послуг. Першочерговим кроком, який всі учасники круглого столу очікують від уряду, є невідкладне прийняття Постанови Кабінету Міністрів України про перелік адміністративних послуг органів виконавчої влади, що мають надаватися через ЦНАП.

Круглий стіл відбувся за фінансової підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду та Європейського Союзу.

Leave a Reply

Your email address will not be published.