У заході взяли участь  представники 4 громад Дніпропетровського району (Ювілейна, Підгородненська, Чумаківська, Любимівська). Організатором даного проекту виступила Дніпропетровська  районна рада, громадська організація Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» у партнерстві підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) та Українським жіночим фондом.

У ході проведення даного тренінгу присутніми були розглянуті наступні питання: реформа місцевого самоврядування, як цінностний конфлікт;  закон про місцеве самоврядування, задачі органів місцевого самоврядування в робо   ті з громадою; переваги  реформи  децентралізації та виклики, які вона ставить перед сільськими громадами, карта людський ресурсів громади, як основи розвитку, ефективне управління в громаді; ідентифікація та аналіз основних проблем та  потреб громади та їх ранжування з врахуванням гендерного компоненту, моделі мобілізації ресурсів громади, їх основні характеристики та можливості їх застосування з метою залучення маргінальних груп до процесу врядування, розвиток соціального капіталу, як основного ресурсу демократичних перетворень; соціальне партнерство; методи активізації місцевої громади; розробка тактичних планів  по мобілізації громади. Також відбулася презентація та обговорення планів мобілізації громад, опрацьованих в малих групах.

Після обговорення всіх запланованих питань тренінгу було розроблено 4 проекти для реалізації в громадах.

Керівництво районної ради розуміє перспективність та необхідність розвитку  проектного підходу у вирішенні питань громад, тому підтримує цей важливий напрям роботи Дніпропетровського району.

Олександр МІТЬКОВ, головний спеціаліст відділу соціально – економічного розвитку територій та комунальної власності виконавчого апарату Дніпропетровської районної ради.

4 3 2 1

Leave a Reply

Your email address will not be published.