1 лютого в Дніпрі стартував пілотний проект впровадження партіціпаторной бюджету. Жителі можуть подавати свої ініціативи, які будуть реалізовані міською владою.

Прийом проектів триватиме протягом лютого. Подати ідею можна в паперовому вигляді – через ЦНАП, а також за допомогою онлайн-сервісу «Е-сервіс« Громадський проект »- на сайті adm.dniprorada.gov.ua.

На цій платформі буде проводитися також і голосування. На всю програму партіціпаторной бюджету виділяється 10 мільйонів гривень. Якщо особа ініціює малий проект, на сайті треба буде зібрати 25 підписів. Для великого проекту знадобляться 50 підписів. Автором проекту поліпшення міста може стати кожен дніпрянин, який досяг 18-річного віку. Весь обсяг бюджету участі порівну розподілять на реалізацію малих і великих проектів. Втілення міні-проектів буде коштувати від 50 до 200 тисяч гривень. На більш масштабні програми планують виділяти від 200 до 600 тисяч гривень. Крім того, ініціативи повинні бути такими, щоб їх можна було реалізувати протягом одного календарного року. І головне – вони повинні бути в компетенції міської ради.

Після того, як реєстрація заявок буде завершена, їх протягом майже двох місяців, до 21 квітня, будуть розглядати виконавчі підрозділи мерії. Потім за справу візьметься експертна комісія в складі представників департаментів та управлінь міськради, а також депутатів і представників громадських організацій.

З 24 квітня по 24 травня триватиме голосування за проекти. Щоб підтримати сподобалися ініціативи, дніпрянам необхідно буде скористатися системою BankID і електронно-цифровим підписом. Проекти-переможці отримають фінансування від профільних виконавчих органів, і втілювати запропоновані ініціативи.

Leave a Reply

Your email address will not be published.