Начальник КП «Управление контроля благоустройства города» Станислав Абрамов во время пресс-конференции в  Забебе подробно рассказал о конкурсе элементов благоустройства Днепра, который объявлен по распоряжению городского головы. Объявление о конкурсе размещено на сайте городского совета Днепра.

Далі укр.:

Станіслав Абрамов сказав, що конкурс спрямований на поліпшення вигляду міста, створення знакових об’єктів, з якими буде асоціюватися Дніпро. У Дніпра повинна з’явитися своя візитна картка. Що входить в елементи благоустрою? Це обладнання зовнішнього освітлення, об’єкти монументального мистецтва, фонтани, водоспади, басейни, дитячі та спортивні майданчики, гойдалки, арки, колони, балюстради, столики, вазони, альтанки, арт-об’єкти, мурали – в загальному, все те, що зробить вигляд міста більш людяним і привабливим для городян і туристів.

У конкурсі може взяти участь будь-яка ініціативна група, творчий колектив. Будь-який городянин теж може запропонувати свою ідею, щоб надалі реалізувати її в місті. До участі в конкурсі запрошуються також компанії – виробники, скульптори, ковалі, художники. Але учасники конкурсу повинні розуміти, що брендування малих архітектурних форм можливо, але це не буде суцільний рекламою фірми-виробника.

Заявки повинні містити ескіз проекту, приймаються вони в паперовому вигляді за адресою м Дніпро, вул. Троїцька, 22-А або в електронному вигляді на ukbg@ukr.net.

А ось з фінансуванням, за словами Станіслава, питання складне. У міському бюджеті гроші на втілення задумів не передбачені, фінансування можливе в рамках коштів КП. «Це невеликі гроші, – сказав Станіслав Абрамов, – а тому ми закликаємо реалізовувати свої ідеї самостійно». Втім, можливість реалізувати ідею і розмістити свій твір в Дніпрі – вже нагорода для учасників конкурсу – вважає Станіслав.

За умовами конкурсу є 2 обов’язкові вимоги до малій архітектурній формі – об’єкт повинен відповідати вимогам моралі і бути антивандальним.

До комісії, яка буде вирішувати, чи гідний об’єкт «оселитися» на території міста, входять начальник інспекції з питань благоустрою Р. Черноусов, начальник КП С. Абрамов, головний архітектор міста Д. Волик, радник мера з питань культури Е. Гендін. Комісія повинна збиратися не рідше одного разу на три місяці і відбирати гідних. Кінцевої дати у конкурсу немає, він буде проводитися на постійній основі.

Відібрані об’єкти благоустрою будуть розміщені в паркових зонах і інших місцях проведення дозвілля. Не тільки в центрі, а по всьому місту.

За словами Станіслава, сьогодні на реалізації вже знаходиться один проект. Подробиць Станіслав не розкрив, сказав тільки, що це скульптура з металу, яку встановлять на набережній, в районі кулі. На баланс нові об’єкти благоустрою буде брати КП «Управління контролю за благоустроєм міста» або інше комунальне підприємство, яке відповідає за територію, на якій встановлять об’єкт.

Leave a Reply

Your email address will not be published.