У Vashart галереї продовжить роботу кіноклуб документального кіно

Десять фільмів про права людини упродовж літа побачили понад 200 олександрійців у кіноклубі “Docudays UA: Канікули з користю”. Він працює з червня цього року у Vashart галереї. Серед глядачів – школярі, студенти, громадські активісти, журналісти.

Географія і проблематика фільмів вражає різноманіттям.

“Через об’єктив камери Ґабріеля глядачі вже дізналися про зворотній бік чемпіонату світу з футболу у Бразилії, дослідили проблему нерегульованого повторного використання сміття у Гані, що в Західній Африці, дізналися про жорстоку боротьбу за краще життя дітей-квіточок з бідних сімей у Китаї, познайомилися з правилами вихованням у вільній експериментальній школі США, разом з Девідом Бондом подорожували Європою, намагаючись сховатися від приватних детективів”, – розповідає Анна Орловська, тренерка проекту і керівниця кіноклубу.

“Та куди б не мандрували глядачі кіноклубу на екрані, модератори й експерти показів завжди проводили паралелі між суспільно-важливими проблемами, зображеними у фільмах, та сьогоднішніми викликами в Україні”, – відзначила Ірина Кваша, керівниця проекту і голова ГО “Спілка митців Олександрійщини”.

У День Незалежності України, 24 серпня, організатори кіноклубу святкували завершення літніх канікул: влаштували “Живу бібліотеку” в центрі міста, провели дві відкриті лекції, кіно-паті та показали фільм “Боротьба Джамали”.

Олександрійці активно долучилися до подій. Людей-книг запитували про переваги волонтерства, способи перетворення хобі на самозайнятість, реабілітацію особливих дітей, навчання і стажування за кордоном, користувалися безоплатними правовими консультаціями експертів. Відкриті лекції допомогли учасникам систематизувати уявлення про цінності прав людини: рівність, свободу, гідність та особисту відповідальність, показали їх взаємозв’язок із мистецтвом і сучасним лідерством.

Перегляд стрічки “Боротьба Джамали” мотивував глядачів замислитися над ситуацією в Україні, вчив попри складні обставини шукати рішення, а не винних.

На численні прохання постійних відвідувачів кіноклубу показ фільму “Боротьба Джамали” відбудеться повторно 9 вересня о 17.00 за адресою: вул. Чижевського, 8, Олександрія (Vashart gallery).

Також 16 вересня о 17.00 за цією ж адресою заплановано показ фільму “Рожеве сарі” про Сампат Пал, яка виступає проти поневолення прав жінок в Індії. Для участі обов’язкова реєстрація телефоном 068 463 09 82 (Дарина). Вхід безкоштовний, але кількість вільних місць обмежена.

 

P.S.: Проект “Кіноклуб Docudays UA: Канікули з користю” реалізує ГО «Спілка митців Олександрійщини» за підтримки Національного Фонду Демократії. Конкурс адмініструє Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск».

 

Автор: Антоніна Олійник

Leave a Reply

Your email address will not be published.