27 березня 2018 року у Дніпрі відбулась презентація результатів «Атестації» депутатів міської ради за другий рік повноважень

Громадська організація «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики» (далі – ГО «ДКЕЦРП») під час круглого столу, презентувала результати оцінки діяльності депутатів Дніпровської міської ради протягом другого року повноважень.

Атестація депутатів міської ради відбулася уперше в нашому місті. Завдяки систематичному проведенню оцінки є можливість порівнювати результати оцінки  та динаміку їх змін. Основні результати оцінки представив громадський експерт Олексій Літвінов, виконавчий директор ГО «Інститут Громадської Експертизи».

Серед присутніх учасників був депутат Дніпровської міської ради Дмитро Хозін, який зазначив, що результати проведеної оцінки є дуже важливими для удосконалення роботи депутатів, особливо в частині підготовки та оприлюднення звітів про свою діяльність.

За оцінками «Атестації»  жоден з 63 депутатів  міської ради (не оцінювався Шевченко Сергій Анатолійович, обраний депутатом 06.12.2017 р.) не отримав «5 балів». За об’єктивними критеріями оцінку у  «4 бали» отримали 20 депутатів, посередню оцінку «3 бали» отримали 34 депутати. Негативну оцінку  депутатської діяльності «2 бали» отримали 9 депутатів Дніпровської міської ради. Варто зазначити як позитивний факт, що за об’єктивними критеріями жоден з депутатів міської ради не отримав «1 бал».

Експерти в оцінці діяльності депутатів Дніпровської міської ради виявилися більш суворими. Так, за оцінками експертів 5 депутатів отримали оцінку «1 бал». Оцінку у «4 бали» від експертів отримала лише 1 депутат. Оцінку у  «3 бали» отримали  35 депутатів , «2 бали» – 22 депутатів Дніпровської міської ради.

Вся інформація була презентована в зручній та зрозумілій в інфографіці. Таклож, у ході моніторингу також була створена мапа громадських приймалень депутатів Дніпровської міської ради.

Голова ГО «ДКЕЦРП» Олексій Андреєв розповів про моніторинг дотримання депутатами Дніпровської міської ради вимог щодо проведення особистого прийому виборців. Так, зокрема, він повідомив, що моніторинг було здійснено протягом липня – вересня 2017 р. за офіційно оприлюдненим переліком місць прийому депутатів.  За підсумками моніторингу було встановлено, що здійснюють особистий прийом (що прописано у законодавстві) – 8 депутатів (12,5%), прийом здійснюють тільки помічники 46 депутатів (71,87%), не здійснюють прийому у визначений час – 10 депутатів (15,62%).  За підсумками моніторингу можна констатувати, що  у переважній більшості прийом депутатів міської ради здійснюється у приміщеннях шкіл та закладах середньої освіти  – 36 випадків (56,2%). Другим за популярністю місцем прийому є офіс партії – 7  приймалень (10,9%).

 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 14 місцевих рад з 8 областей України. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізовується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У місті Дніпро за реалізацію ініціативи відповідає громадська організація «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики».

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання та про його результати можна дізнатись:

На сайті організації

У розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком»:

У соціальній мережі Facebook на сторінці: «Местные депутаты. Аттестация».

 

Контактна особа: Олексій Андреєв, тел. (066) 77-66-456, e-mail: dcecrp@i.ua 

Leave a Reply

Your email address will not be published.