6 жовтня 2018 року місто Дніпро поринуло у шалений громадський weekend фестивалю «uCRAZYans». Учасниками фестивалю стали 30 громадських організацій різних напрямків, які об’єднались в інтерактивний музей з цікавими тематичними інсталяціями, майстер-класами, флешмобами, квестами і перфоменсами. У лекторії громадські експерти проводили дискусії з питань, що турбують містян: від нової української школи до відкритості міського бюджету. У зоні екстремальних видів спорту відбувалися змагання з BMX,  ролер-спорту, скейтбордингу та кікскутерингу.

 «uCRAZYans» відвідало більше 5 тисяч мешканців та гостей міста.

Якщо ж Ви запитаєте, чим був особливий фестиваль «uCRAZYans», що його відвідало стільки людей?!

Особливості фестивалю починаються вже з його меседжу «Відпочивай з користю. Дізнавайся! Навчайся! Створюй!». Відпочивати та навчатись, що ще потрібно у суботу для активних людей? Підхід до організації фестивалю зробив його по-справжньому сімейним, тому найбільш популярними були активності, пов’язані з творчістю, культурою, квестами та іграми: розмальовки в стилі «дудлінг», майстер-класи з глиноліпіння, ростові ляльки, ігрові зони.

До фішек фестивалю варто віднести також його оформлення у стилі кубізму з поєднанням українських традицій: виступав колектив бабусь «Криниця», включений до Списку елементів нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, відбувся майстер-клас гри на бандурі. Увагу привертав і майстер-клас гри на барабанах «Барабанне коло ЕТНОДРАЙФ», а завершальною подією стало музичне фаєр-шоу.

Батьки здебільшого затримувалися біля клубу батьківства «Кафе з татом тет-та-тет», молодь більше зависала в зоні екстремальних видів спорту… Але стало цілком неочікуваним те, який інтерес викликали активності, пов’язані з гендером та дискримінацією, а також з бюджетним контролем. Свої знання та чутливість щодо гендеру можна було перевірити у грі та конкурсі. Із бюджетом Дніпра знайомились також інтерактивно. Можна було писати свої пропозиції – та навіть спостерігати «розпил» за допомогою цілком реальної пили.

І, якщо Ви досі не розумієте, що ж відбулось у Дніпрі та як дитячі забави могли поєднуватись з гендером та бюджетним контролем… І до чого сучасний напрям кубізму до українських традицій – ми відповімо: «Подивіться на назву фестивалю. Подивіться на громадський сектор та активістів, яких часто називають божевільними. Тому – ми кажемо, що це божевілля тільки у форматі фестивалю». А насправді у Дніпрі сильний та впливовий громадський сектор, з яким мешканці міста познайомились на фесті.

Фестиваль «uCRAZYans» проводиться Центром «Тамариск» в рамках проекту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст фестивалю є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.