22 та 23 лютого 2018 р. у місті Дніпро в Центрі «Тамариск» пройшов дводенний «Практикум прав людини для студентів». Участь у практикумі взяли студенти Міжрегіонального вищого професійного коледжу поліграфії та інформаційних технологій.

Під час практикуму студенти дізнались, що таке  права людини, які порушення прав бувають, як це впливає на суспільство і державу, а також чому необхідно  боротись з порушеннями права людини.

Зацікавленість у студентів викликали практичні завдання та вправи, завдяки яким вдалося розібратися з конфліктами інтересів та порушенням прав людини, потенційними та реальними, а також розібратися коли вони виникають і як можуть вплинути на об’єктивність прийняття рішень.

Серед інструментів, які особливо зацікавили студентів –експертиза проектів і діючих нормативно-правових актів, електронне декларування, повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, журналістські розслідування. Аналіз електронних декларацій та порівняння із даними відкритих реєстрів став найбільш ефективним практикумом, завдяки якому студенти навчилися виявляти неправдиву інформацію у деклараціях посадових осіб.

Складна тема, щодо боротьби з порушеннями у державних закупівлях, використанні ProZorro та E -Data для моніторингу витрачання бюджетних коштів була надана простою мовою, що надало змогу студентам ще краще поглибитись у практичні механізми контролю.

Серед найбільших побажань студентів щодо подальшої тематики навчальних заходів стало подальше інформування про основні права та способи їх захисту.

Тренінг провів фаховий тренер Центру «Тамариск» та директор ГО «Інститут громадської експертизи» Олексій Літвінов

Leave a Reply

Your email address will not be published.