Революція гідності відкрила новий етап в історії розвитку громадянського суспільства в Україні. На Дніпропетровщині утворились численні ініціативні групи, волонтерські центри, громадські організації, які пропонують суспільству нові ідеї та ініціативи. Однак, останнім часом у суспільстві все більше спостерігаються ознаки розчарування. Особливу тривогу викликає громадянська пасивність більшості студентської молоді, адже саме від неї в значній мірі залежить майбутнє країни. Частина випускників, отримавши освіту, повернеться працювати до своїх громад. Інші шукатимуть кращого життя за кордоном. Однак, не всі в сучасних умовах зможуть себе реалізувати професійно. І в них посиляться розчарування і зневіра. Тому сьогодні студентській молоді особливо необхідні знання й навички, реалізація яких зможе надати можливості для самостійного вирішення проблем, які виникають. У 22 вузах Дніпропетровщини сьогодні навчається близько 110 тисяч студентів. Усні опитування студентів показали, що більшість з них не цікавиться соціально-політичними подіями у країні і регіоні, не бере участі в громадській діяльності. Виникає нагальна потреба в покращенні обізнаності студентської молоді щодо діяльності громадського сектору, громадянських прав та обов’язків, інструментів впливу на прийняття рішень, можливостей участі у громадській діяльності на регіональному рівні. Такий підхід сприятиме поліпшенню якості життя молоді та розвитку країни.

Саме з метою активізації студентської молоді та підвищення їхнього рівня обізнаності щодо громадського сектору, Центр підтримки громадських и культурних ініціатив «Тамариск»» з 1 вересня 2017 року розпочав реалізацію проекту «Активно долучаємось до позитивних змін у країні».

Проектом передбачається:

  • Розробка курсу ознайомчих лекцій і посібника з громадянської освіти та апробація курсу у 2-х студентських групах, зустрічі з лідерами провідних інститутів громадянського суспільства регіону
  • Інформаційно-просвітницька кампанія у вузах м. Дніпра: флешмоби: «А що можеш зробити для завтра ти? Відкривай нові можливості», «Молодь не байдужа до подій, що нас оточують», «Чому ніколи не навчать у ВУЗі. Приходь».
  • Тренінги для студентських активістів зі створення і розвитку громадських організацій, розробки соціальних проектів, щодо рівності прав, свобод і можливостей, а також антикорупційний практикум для студентів.
  • Проведення креативних масових заходів: форум–театр «Мої права – мій захист», квест «Я впливаю на життя та розвиток громади, в якій мешкаю», студентський форум «Робимо своє майбутнє власноруч» та багато іншого.

Завдяки інформаційно-просвітницькій та навчальній програмам, проведенню масових заходів задля популяризації громадської діяльності, планується залучити до участі у проекті не менш 200 студентів вузів міста Дніпро. Особлива увага приділятиметься внутрішнім переселенцям з Донбасу і Криму.
Партнерами проекту є громадські організації «Дніпровські гуманітарні ініціативи», «Інститут громадянської експертизи», а також Департамент освіти та науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Соборного району м. Дніпро.

Проект «Активно долучаємось до позитивних змін у країні» реалізується в рамках програми «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!»», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

7 вересня 2017 р.
Контакти:
Прес-служба ГО «Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск»
тел.: (096) 191 40 51 Тетяна Кладієва, (099) 404 34 89 Михайло Назаров.

Leave a Reply

Your email address will not be published.