19 вересня в приміщенні Соборної районної ради м. Дніпра відбулася презентація Конкурсу молодіжних інновацій U-Inn.

Перший конкурс молодіжних інновацій в Україні Youth Innovation Challenge in Ukraine U-Inn – це програма підтримки молодих людей у розробці та реалізації інноваційних ідей та проектів, які спрямовані на покращення стану з дотриманням прав людини та утвердженням демократії в Україні на місцевому рівні.

Конкурс організувала Програма розвитку ООН в Україні у партнерстві з Міністерством молоді і спорту України та мережею хабів громадянського суспільства, представником якої у місті Дніпро є громадська організація «Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск»».

У Дніпрі захід проводився в партнерстві з Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Соборного району.

Присутній на презентації голова Соборної районної ради Артем Тімарєв у своєму виступі підкреслив, що молодь – головний двигун перетворень в суспільстві, і нинішні студенти це ті, хто буде найближчим часом визначати долю країни.

В свою чергу заступник начальника управління молоді і спорту Дніпропетровською ОДА Владислав Яцук додав, що Соборний район Дніпра не випадково був обраним для презентації – саме в ньому зосереджено 90% вузів області.

Групи молодих людей, які візьмуть участь в конкурсі U-Inn, зможуть отримати до 5 тисяч доларів на реалізацію своєї інноваційної ідеї чи проекту на тему демократії і прав людини.

«Якщо Ви готові створити команду однодумців та однодумниць і працювати разом над реалізацією своїх ініціатив, «Тамариск» допоможе вам методологічно та організаційно», – запевнила директор ГО «Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» Тетяна Карельська.

Заявки для участі у конкурсі можуть стосуватися інноваційного підходу вирішення таких питань, як: участь молоді в житті громади; вплив на владу; механізми участі молоді в процесах прийняття рішень органами місцевої влади; забезпечення відкритості та прозорості влади; захист та просування прав людини; толерантність та недискримінація; забезпечення свободи слова та вираження поглядів; права внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю та інших вразливих груп населення; доступ до публічної інформації, відкриті дані; ґендерна рівність, тощо. Можна також пропонувати власні теми в рамках загальної тематики – демократизація і права людини.

Заявки на конкурс приймаються з 17 вересня по 11 листопада 2017 року.

Експерт ГО «Центр підтримки громадських и культурних ініціатив «Тамариск»», директор «Інституту громадської експертизи» Олексій Літвінов надав учасникам презентації інформацію про вже існуючи інноваційні рішення у сфері демократії і прав людини: бюджет участі, відкритий бюджет, систему державних закупівель ProZorro тощо.

Завершилась зустріч наданням відповідей на численні запитання десятків представників студентського самоврядування та активної молоді, що зібралась на презентації.

 

Прес-служба «Центру підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск».

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.