Протягом грудня 2020 року Центр «Тамариск» проводив навчання у другій «Школі інформування та комунікації» для громадських активістів з семі областей України: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Кіровоградська, Луганська, Полтавська, Харківська.

Тема першого навчального модулю – «Якісна комунікація: основа ефективності громадських діячів», яка э однією з найактуальніших на теперішній час. Відбулися вже чотири із шості запланованих інтерактивних онлайн сесій з використанням платформи ZOOM та дошки MIRO.

Учасники були активні і зацікавлені. Вони ознайомилися з цілями та методами комунікацій організацій громадянського суспільства, моделлю «4 сходинки навчання», навичками професійного комунікатора; практикували підходи, що допомагають зробити комунікацію ефективною; активно створювали атмосферу довіри та освоювали техніки конструктивного зворотного зв’язку. Громадські активісти намагалися усвідомити, як люди сприймають та обробляють інформацію, їх дуже зацікавили «П’ять позицій сприйняття».

Під час практичних вправ та дискусій тренер створювала поле для усвідомлення кожним учасником власних комунікаційних звичок, що дуже важливо для розуміння, які звички працюють на користь комунікаційних цілей, а які – навпаки.

Після кожної сесії учасники отримували домашнє завдання, а саме: застосування відпрацьованих під час тренінгу підходів у повсякденному спілкуванні для досягнення комунікаційних цілей, спілкуючись з представниками цільових аудиторій, колегами, волонтерами, партнерами.

Для того, щоб знаходитися в постійному контакті з тренерами та організаторами, був створений чат, в якому учасники звертаються за допомогою або порадами в опануванні матеріалів тренінгів, домашніх завдань або технічних питань роботи онлайн платформ.

Таким чином, учасники онлайн тренінгу вже почали отримувати практичні знання та інструменти для розвитку навичок професійних комунікаторів. У січні 2021 року вони будуть навчатися ще на двох сесіях першого модулю, які спрямовані на посилення навичок вербальної та невербальної комунікації. Далі будуть нові модулі, під час яких учасники проекту отримають нові знання та й навички.

Тренінг проводила Наталія Стаднічук – досвідчений фахівець з комунікацій, коуч, фасилітатор, автор більше 20 тренінгових програм.

Захід проводився в рамках проєкту «Підвищення інформаційно-комунікаційного потенціалу організацій громадянського суспільства Східної та Центральної України», який реалізується Центром «Тамариск» за фінансової підтримки Національного Фонду Демократії.

Leave a Reply

Your email address will not be published.