12 березня 2020 року в Центрі “Тамариск” пройшов вебінар «Експертні комунікації»  для учасників “Школи інформування та комунікації”. Ведуча вебінару Стаднічук Наталія – тренер, коуч ICF Україна.

      Основні питання, що розглядалися:

  • Види професійної взаємодії з цільовими аудиторіями: консультування, коучинг, менторинг, модерація, фасилітація. 
  • Що передбачає, де і з якою метою застосовується кожен підхід?
  • Чим ці види комунікацій відрізняють один від одного?
  • Я обирати фахівців та як краще будувати співпрацю з фахівцями у кожній із цих підходів?

Тема дуже актуальна. Як з’ясувалося під час опитування навчальної групи, звичайні засоби, які використовують громадські організації, це інформування через соціальні мережі та масові заходи у вигляді конференцій, фестивалів та вуличних акцій. Однак, в залежності від завдань, можна використовувати і більш ефективні методи: фасилітація та  модерація в роботі з  групами, коучинг та менторинг в індивідуальної роботі, консультування в роботі цільовою аудиторією.  Тренер, коуч, фасилітатор Наталія Стаднічук дуже цікаво розповіла учасниками вебінару види комунікацій та користь від  застосування в тому, чи іншому випадку.

Під час інтерактивного вебінару учасники обговорили кожен з видів експертної підтримки (консультування, коучинг, менторинг, модерація, фасилітація) з точки зору використання її для потреб організації та потреб цільових аудиторій.

      “Використання таких експертних підходів в роботі підвищує авторитет громадської організації  серед населення, ми можемо більш впливати на місцевому рівні, викликаємо зацікавленість у органів влади”, — ділиться враженнями одна з учасниць вебінару.

Ми дізналися багато нюансів стосовно організації групових процесів фасилітації та модерації, які можуть зробити їх більш успішними,” — розповідає інший.

Включення учасників з відео та мікрофонами під час проведення вебінару, зробило захід живим та цікавим. Деякі учасники вперше користувалися online платформою ZOOM, що також  сприяло освоєнню нових навичок.  Підвищення знань в сфері комунікацій відповідає сучасному сприйняттю громадських організацій, як лідерів громадянського суспільства.

Освітня програма проводиться в рамках проекту «Підвищення інформаційно — комунікаційного потенціалу організацій громадянського суспільства Східної та Центральної України», який реалізується за фінансової підтримки Національного Фонду Демократії.

Leave a Reply

Your email address will not be published.