В місті Дніпро проходять просвітницькі заходи ГО “Міжнародний центр перспективних досліджень” (МЦПД) за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.
Регіональними партнерами МЦПД є громадські організації «Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» та «Дніпровські гуманітарні ініціативи».
Школярі СЗШ №101 та СЗШ №135 взяли участь у творчій лекції-диспуті про Конституцію та її роль в житті кожного громадянина.
Учні з інтересом відповідали на запитання: «Що таке конституція?», «Як створюється конституція?»; погоджувалися та вставляли коментарі. Особливо учням сподобалися професійні відеоролики розроблені МЦПД. Під час лекції закликав учнів придбати Конституцію України або встановити електронний додаток на телефон і мати основний закон у себе під рукою. Багато учнів поглянули на Конституцію новими очима і зрозуміли її актуальність. Діти усвідомили, що знання Конституції України відкриває перед ними багато дверей.
На лекції була дружелюбна та відкрита атмосфера. Це було видно по тому, що після заняття учні підходили, дякували, задавали питання.
Учні були вражені від почутого та побаченого. Багато підлітків говорили, що їм стало зрозумілим процес створення конституції. Багато учнів підходили й дякували за чудово проведений час, за цікаві відеофільми.
Відгуки про відвідані зустрічі:
Школярі 101 СЗШ:
«Мене звати Дніпровська Єва. Я була на зустрічі присвяченій розгляду Конституції України. Мені було цікаво дізнатися, що раніше теж були конституції. Мені хотілося б, щоб в нашій країні дотримувалися Конституції України. Дякую Вам, що Ви до нас приїхали, будемо Вас чекати.»
«Я, Сорока Анастасія. 17 листопада 2016 року була на зустрічі присвяченій Конституції України. Мені дуже сподобалася презентація та відео «Як створюється конституція». Нам видали книги у яких все гарно розповідалося. Мені б дуже хотілося відвідати цю зустріч ще раз»
«Мене звати Філімоненко Карина. Була на зустрічі присвяченій Конституції України. Мені сподобалися відеозаписи, які нам демонстрували. Також я дізналася, що 53 стаття Конституції України говорить про право на освіту. Чекаємо Вас знову!»
Школярі 135 СЗШ:
«Дуже сподобалося. Інформація була корисною. Для нас це дуже важливо. Ми будемо прислухатися до лектора і робити все, щоб наша країна розвивалася і ми були гарними громадянами. Я дізналася як приймалася Конституція в різних країнах і як становився цей закон на той рівень, на якому він зараз.»
«Мені діже сподобалася сьогоднішня лекція. Чудовий викладач, що, доречи, дуже гарно розмовляє українською мовою. Матеріал, що він нам розповідав, був дуже корисний, дуже цікавий. Я вивчила статтю конституції, що кожен має право на вищу освіту. Кожен має бути освідчений, дослухатися Конституції і, можливо, колись доповнювати її. Я дійсно прийшла до висновку, що Конституція – то є дійсно важлива річ для громадян і для країни вцілому. Мені дуже сподобалася лекція і я певна, що придбаю собі Конституцію.»
Викладачі СЗШ 135:
Галина Йосипівна Решетникова, вчитель історії та правознавства: «Вдячна за пізнавальний захід, присвячений вивченню Конституції України. Буду використовувати відео-матеріали та буклети у своїх заняттях з учнями.»
Михайлюта Павло Іванович, вчитель правознавства: «Цікаво, доступно, наглядно. З учнями спілкувалися не лише про права, але й про обов’язки. І це було цікаво!»

dscf0106 dscf0108 kopiya-dscf0103 20161115_132358 20161115_132900 20161115_134716

Leave a Reply

Your email address will not be published.