11-12 вересня 2015 року в офісі Центру підтримки громадських і культурних ініціатив  «Тамариск» відбулася орієнтаційна сесія для субгрантерів проекту у Дніпропетровській області, на якій презентовано результати конкурсу малих грантів для громадських об’єднань та ініціативних груп Дніпропетровської області «Підтримка місцевих ОГС та громадських ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні».

Організатор конкурсу — Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», який реалізується у восьми регіонах України за фінансової підтримки Європейського Союзу. Загальноукраїнське адміністрування проекту здійснює громадська організація «Західноукраїнський центр «Жіночі перспективи».

Відзначаючи активність громадських активістів області, директор Центру «Тамариск» Тетяна Карельська повідомила, що загалом було подано 30 проектних пропозицій від громадських, благодійних організацій та ініціативних груп, у тому числі з сільських районів.

Актуальність та обґрунтованість поданих заявок оцінювали незалежні експерти, які визначили 9 найбільш якісних і перспективних ініціатив.

Переможцями конкурсу стали:

  • Проект «Вільний Простір: Громадський просвітній центр для молоді», Благодійний фонд «Агенція місцевого економічного розвитку м. Зеленодольська».
  • Проект «Сприяння інтеграції внутрішньо переміщених осіб в соціокультурне середовище Дніпропетровщини. Зменшення психологічного навантаження на особистість ВПО та запобігання соціальним конфліктам шляхом використання «етнодайвінгу», Громадська організація «Дніпропетровське обласне об’єднання «Сила майбутнього».
  • Проект «Творча громада – єдина країна: інтеграція внутрішньо переміщених осіб в громаду міста Перещепине Дніпропетровської області», Громадська організація «Молодіжне об’єднання Нагель».
  • Проект «Підтримка дітей, які мешкають у небезпечній близькості до зони військового конфлікту», Благодійна організація «Благодійний фонд «За майбутнє України».
  • Проект «Прозорість у підпорогових закупівлях в місті Дніпропетровськ», Громадська організація «Платформа Громадський контроль».
  • Проект «Створення та розбудова сучасної  громадянської  освіти в місті Кривий Ріг», Громадська організація «Криворіжці».
  • Проект «Школа соціальної анімації «Територія єднання», Благодійна організація «Волоський фонд розвитку громади».
  • Проект «Сприяння у самореалізації групи студентської молоді з числа ВПО та їх інтеграція в громадське життя міста Дніпропетровська», Ініціативна група «Творча майстерня «Поклик майбутнього».
  • Проект «Кампанія з громадянської освіти та захисту прав людини у Дніпропетровській області», Громадська організація «Люстраційна Антикорупційна рада Придніпров’я».

Проекти-переможці спрямовані на захист і просування прав людини, здійснення громадського контролю та моніторингу діяльності місцевих органів влади, громадянську освіту, підтримку внутрішньо переміщених осіб з Донецької та Луганської областей тощо. В результаті конкурсу громадські об’єднання та ініціативні групи Дніпропетровщини отримали унікальний шанс втілити у життя свої суспільно важливі ініціативи.

Реалізація проектів триватиме від п’яти до шести місяців. У наступному році  планується проведення другого етапу конкурсу, тож ті ініціативні групи та організації громадянського суспільства, які не брали участь у першому відборі або не отримали підтримки своїх проектних пропозицій, ще матимуть можливість скористатися нагодою для впровадження власних ініціатив у 2016 році.

Подписание_1 Подписание_2 Подписание_3 Подписание_4 Подписание_5 Подписание_6 Подписание_7 Подписание_8 Подписание_9 Подписание_10 Подписание_11 Подписание_12

Leave a Reply

Your email address will not be published.