24 – 26 жовтня у Дніпропетровську та 28 – 30 жовтня у Києві будуть проводитися тренінги сертифікованого тренера з ненасильницького спілкування (NVC) Ірмтрауд Каусхат (Irmtraud Kauschat) з Німеччини.

До участі будуть запрошені у першу чергу медіатори, які залучені до роботи із внутрішньо-переміщеними особами (ВПО), з учасниками АТО та членами їхніх сімей, із представниками громад, у яких є конфліктні ситуації. Участь у тренінгу є безкоштовною, витрати на проїзд, харчування та проживання покриваються самими учасниками. Водночас, під час заповнення заявки на участь потенційні учасники можуть запитувати про підтримку цих витрат і організатори будуть шукати можливості їх забезпечити.

Для участі у конкурсному відборі потрібно заповнити до 15 жовтня 2015 року анкету за посиланням: http://tinyurl.com/px4c5gb

Учасники будуть повідомлені про участь не пізніш 20 жовтня.

Критеріями оцінки слугуватимуть зокрема: досвід роботи із зазначеними категоріями населення, спеціалізація у сфері медіації, а також зацікавленість та готовність взяти участь у якості тренерів у 9-денній Школі для волонтерів, яка відбуватиметься в період з 13 по 22 листопада 2015 року в одному з відпочинкових закладів в Україні (точні дати та умови участі наразі погоджуються). До участі у цій Школі будуть відібрані 7-9 осіб, які вже мають досвід проведення тренінгів та практичного використання NVC. Організатори беруть на себе всі витрати, пов’язані із участю у Школі, а також розглядають можливість оплати невеликого гонорару.

Навчання здійснюється в рамках проекту ”Медіація-мир-стабільність”, що реалізується за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини в рамках програми “Розвиток співробітництва з громадянським суспільством у країнах Східного партнерства” (Ausbau der Zusammenarbeit mit der Zivilgesellschaft in den Ländern der Östlichen Partnerschaft).

Партнерами в організації тренінгу виступають:

Німецько-українсько-білоруське товариство «Європа без кордонів»;

Центральна спілка українців Німеччини;

Національна асоціація медіаторів України;

Днiпропетровська обласна громадська органiзацiя «Дніпровськi гуманiтарнi iнiцiативи»

Інформація про тренера:

Ірмтрауд Каусхат (Irmtraud Kauschat), доктор медичних наук, сертифікований тренер з ненасильницького спілкування (NVC), медіації та коучингу. Ірмтрауд має великий міжнародний досвід: від 1997 – у Боснії та Герцеговині, з 2007 – в Кенії, з 2013 – в Ізраїлі та Палестині. Голова осередку NVC у Дармштадті. Понад 10 років викладає в одній з шкіл Дармштадта курси з медіації, коучингу та ненасильницького спілкування, а також виступає як ассесор для тих, хоче стати тренерами з NVC.

У співавторстві з Біргіт Шульц Ірмтрауд написала посібник «Велике практичне керівництво з навичок вдячної співпраці – 101 вправа NVC, які здатні наснажити ваші навчальні курси та спільноти».

Кілька відео-інтерв’ю з Ірмтрауд щодо NVC можна переглянути тут (англійською) :

Про тренінг в Україні Ірмтрауд написала так:

За структурою тренінг складатиметься з коротких теоретичних повідомлень, а потім практичні вправи до них. Для мене важливо, щоб учасники були готові емпатійно підтримувати один одного, працюючи у групах по 2-6 осіб. Важливою частиною навчання буде також само-емпатія, яка є важливою для профілактики вигорання. Добре було б наприкінці другого дня навчання чи на початку третього дня навідатися до спільноти переселенців чи запросити їх до нас для спілкування – це важливо для переосмислення на практиці того, що відбувається в суспільстві.

У разі виникнення запитань – пишіть на адресу – e.grenzenlos@gmail.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.