В Центрі Тамариск пройшов тренінг “Основи фасилітації” для учасників IV Школи інформування та комунікації. Громадські активісти ознайомилися з методами групової роботи та командної взаємодії, що спрямовані на виконання завдання або розв’язання проблеми. На тренінгу учасники дізналися про роль фасилітатора, його навички та компетенції, практикували п’ять різних інструментів фасилітації і дізналися ще про шість.

Громадські активісти знають, як складно проводити зустрічі та приймати рішення в громадах: різні погляди, різні соціальні групи, конфлікти… Але є дуже дієві інструменти фасилітації, що допомагають робити процеси конструктивними та дружніми. Представники громадських організацій вивчали:

  • Інструменти фасилітації для генерації ідей. Мозкові штурми: класичний, письмовий, реверсний. Килим ідей. Квітка лотосу.
  • Інструменти обробки напрацювань. Рейтингове голосування. Дерево рішень. Policy Slam.
  • Інструменти фасилітації зі структурування дискусій та стимулювання творчості. Шість капелюхів Едварда де Боно. Стратегія Уолта Діснея.
  • Знайомство з підходами TOP-фасилітації. Методологія ОРІП. Метод консенсусу.
  • Інструменти фасилітації для великих груп. Світове кафе: практичні аспекти застосування методу.

Крім цього, представники громадських організацій вивчали та практикували підготовку та проведення фасилітаційних сесій.

Фасилітація -це процес:

  • створення простору для відкритого діалогу,
  • підтримки групи, громади, спільноти в пошуку рішень,
  • налагодження ефективної співпраці.

Дуже важливим був акцент на фасилітаційний підхід в громадах та практичне використання методу, де Центр Тамариск має дуже багатий досвід. Атмосфера тренінгу додала позитивних емоцій кожному учаснику.

Захід проводився в рамках проєкту «Підвищення інформаційно-комунікаційного потенціалу організацій громадянського суспільства Східної та Центральної України», який реалізується Центром «Тамариск» за фінансової підтримки Національного Фонду Демократії.

Leave a Reply

Your email address will not be published.