30-31 березня 2016 року в офісі Центру підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» відбулося продовження тренінгової програми 5 «Школа Позитивних Змін», яка спрямована на посилення спроможності та організаційний розвиток громадських об’єднань Дніпропетровської області.

Учасники прийняли участь у  дводенному тренінгу «Основи фасилітації».

Тренером була Наталія Стаднічук.

Під час тренінгу учасники отримали практичні знання та навички з питань фасилітації роботи різноманітних груп. Обговорили можливі сфери застосування інструментів фасилітації, визначили ключові навички та компетенції фасилітатора та склали особисті плани розвитку таких навиків та компетенцій.

Значну увагу також було присвячено плануванню фасилітаційних заходів, підготовці, встановленню контакту з групою та підведенню підсумків.

Під час практичної частини тренінгу кожен учасник отримав можливість побути в ролі фасилітатора.

Учасники отримали досвід роботи з такими інструментами фасилітації, як звичайний, письмовий та реверсний мозковий штурм, рейтингове голосування, побудова консенсусу, цикл Уолота Діснея, квітка лотоса.

Кожен інструмент було розглянуто та обговорено з трьох позицій – позиції учасника, фасилітатора та наглядача. Учасники обговорили сфери застосування та переваги кожного інструмента, практичні питання їхнього застосування та комбінування під час зустрічей та обговорень.

«Школа Позитивних Змін» проводиться в рамках проекту ЦПГКІ «Тамариск» «Підвищення спроможності НДО Центральної та Східної України», який реалізується  за фінансової підтримки Національного Фонду Демократії.

1 3 4 7 8 11 146

Leave a Reply

Your email address will not be published.