23-24 листопада 2016 року у м.Дніпро було проведено другий тренінг в рамках програми 6-та “Школа Позитивних Змін” – «Ефективний соціальний проект: як організувати процес розробки проекту в команді».

6-та «Школа Позитивних Змін» – освітня програма, спрямованоа на посилення спроможності та організаційний розвиток громадських об’єднань шляхом навчання на тренінгах та знайомства з практичною діяльністю найбільш активних регіональних громадських організацій.

Під час тренінгу учасники отримали теоретичні знання щодо структури та основних складових проекту, а також ознайомилися з ефективними підходами до процесу розробки проекту у командні.

Практична робота на тренінгу була сфокусована на розробці учбових проектів, актуальних для їхніх організацій і ініціативних груп. Для розробки таких проектів було створено 4 малих групи (по 5 учасників у кожній групі). У кожній групі була визначена тема майбутнього проекту, учасники спільно працювали над його розробкою, таким чином моделюючи процес розробки проекту у команді.

В результати групової роботи було розроблено структуру та основний зміст чотирьох проектів, актуальних для учасників. Учасники сформулювали бачення ідеї, визначили цільові аудиторії, проаналізували проблему, на вирішення якої спрямовано проект. Сформулювали мету проекту, завдання, методи його реалізації, частково розробили робочий план та обговорили концепцію бюджету проекту, сформулювали його різнорівневі результати та розробили план моніторингу і оцінки проекту.

Серед розроблених проектів:

–           Проект, спрямований на соціальну адаптацію, підтримку та особистий розвиток дітей, що перебувають на територіях, близьких до зони АТО.

–           Проект, спрямований на об’єднання та активізацію молоді в Інгулецькому районі м. Кривий Ріг.

–           Проект, спрямований на створення центру розвитку волонтерства на базі ВНЗ.

–           Проект, спрямований на інтеграцію в місцеву громаду та залучення до активної громадської діяльності ВПО м. Дніпродзержинська.

Найважливіший момент – відгуки наших учасників про проведений тренінг:

– «Сподобалась чіткість та структурованість подачі інформації, орацювання в групах всіх складних моментів розробки проекту. Буду використовувати набуті знання та вміння для розробки власних проектів, навчати цьому студентів».

– «На тренінгу ми поелементно розібралися з кожним розділом проекту. Тренер дуже толерантна, вміло володіє аудиторією, професіонал у своїй справі.»

-«Сподобався професіоналізм тренера, доброзичливість працівників «Тамариску», тепла дружня атмосфера, нові знайомства».

– «Сподобалася розробка дерева проблем та дерева цілей. Новим для мене був інструмент масштабування при розгляді (аналізі проблем). В майбутньому планую використовувати всі набуті знання та навички. Хотілося б, аби такі тренінги можна було провести окремо в організаціях або для аудиторії по 5 чоловік з однієї організації».

– «Дізналась як правильно організувати соціальний проект. Як краще підійти до вирішення проблеми, які методи використовувати, щоб досягти своєї мети»

6-та “Школа Позитивних Змін” проводиться в межах проекту Центру «Тамариск» «Підтримка громадських ініціатив в Центральній та Східній Україні», який реалізується за фінансової підтримки Фонду Сприяння Демократії Посольства США в Україні.

Leave a Reply

Your email address will not be published.