23-24 лютого 2016 року в офісі Центру підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» відбулося продовження тренінгової програми 5 «Школа Позитивних Змін», яка спрямована на посилення спроможності та організаційний розвиток громадських об’єднань Дніпропетровської області.

Учасники прийняли участь у  дводенному тренінгу «Менеджмент проекту».

Тренером була Наталія Стаднічук.

Під час тренінгу учасники отримали практичні знання та навички з питань менеджменту соціальних проектів. Перший день тренінгу було присвячено обговоренню таких питань, як поточне планування, аналіз та мінімізація проектних ризиків та ефективне впровадження змін. Другий день тренінгу було присвячено питанням організації роботи команди, моніторингу і оцінки проекту під час його реалізації та проектної звітності.

Учасники отримали практичні інструменти щодо оцінки проектних ризиків, та мали змогу застосувати їх для покращення власних проектів.

Під час роботи в групах у якості кейсів було розглянуто дев’ять реальних проектів організацій учасників:

  • «Підтримка дітей, які мешкають в небезпечній зоні збройного конфлікту Донецької області»
  • «Об’єднуємося заради співпраці «Пагін»
  • «ПРАВО НА ПРАВО»
  • «Психологічна підтримка сімей з дітьми в місті Авдіївка Донецької області»
  • «Об’єднання задля вирішення транспортних проблем мешканців Інгулецького району м. Кривого Рогу»
  • «Психологічний супровід родин у кризовому стані»
  • «Об’єднуємося заради майбутнього»
  • «Інноваційні техніки в адаптації переміщених осіб в кризових умовах»
  • «Шануємо рідне місто Підгородне»

Працюючи в групах, учасники оцінили ризики кожного з проектів, та розробили заходи щодо їх мінімізації. Також на прикладі даних проектів було розглянуто питання супротиву змінам – як з боку зовнішнього оточення, так і зсередини організацій. Учасники зробили аналіз силового поля та сформулювали пропозиції щодо покращення планів реалізації проектів з урахуванням впливу всіх сторін.

Крім того, під час роботи на тренінгу учасники отримали інструменти ефективної командної взаємодії, розподілу ролей та відповідальності у команді, створення системи ефективної внутрішньої комунікації під час реалізації проекту.

Також учасники обговорили, як можна покращити плани моніторингу і оцінки проекту, та отримали поради тренера щодо підготовки якісних описових та фінансових звітів.

«Школа Позитивних Змін» проводиться в рамках проекту ЦПГКІ «Тамариск» «Підвищення спроможності НДО Центральної та Східної України», який реалізується  за фінансової підтримки Національного Фонду Демократії.

IMG_1989 IMG_2000 IMG_2026 IMG_2048 IMG_2055 IMG_2080IMG_2023

Leave a Reply

Your email address will not be published.