Опис тренінгу

Рада Європи – міжнародна організація, що була створена в 1949 році. До складу Ради Європи входять 47 держав-членів. Україна є членом Ради Європи з листопада 1995 року.

Цінностями та принципами організації є дотримання прав людини, демократія та верховенство права.

Співпраця в галузі молодіжної політики між Радою Європи та державним органом, відповідальним за реалізацію молодіжної політики в Україні, розпочалася в кінці 1990-х років. Основні цілі співпраці полягають у підтримці розвитку молодіжної політики на національному та місцевому рівнях, надання допомоги молодіжним неурядовим організаціям та заохочення взаємодії між державними структурами та громадськими організаціями.

У 2012 році було укладено Рамкову програму співробітництва у сфері молодіжної політики на 2012 – 2013 роки, яку успішно реалізовано в рамках Плану Ради Європи для України (2011-2014) “Партнерство заради реформ”.

Молодіжний вимір Плану дій для України і Рамкової програми співробітництва у сфері молодіжної політики між Радою Європи та Україною фокусувався на підготовці ключових мультиплікаторів, тренерів і осіб, що працюють з молоддю, які здатні ініціювати реформи у сфері молодіжної політики у контексті підтримки молодіжної участі та просування прав людини.

Діяльність в рамках довгострокового проекту “Розвиток спроможності заради участі молоді у молодіжній політиці та освіті в сфері прав людини в Україні” включала 4 тренінгові курси та конференцію по започаткуванню в країні європейської кампанії “Рух проти мови ворожнечі”. Заходи були успішно реалізовані й продемонстрували високу зацікавленість молодих українців у зазначених питаннях.

Висновки міжнародного огляду національної молодіжної політики в Україні, який був здійснений Радою Європи у 2012 році, також стали запорукою продовження цієї співпраці.

У липні 2014 року нова Рамкова Програма співробітництва у сфері молодіжної політики на 2014-2015 роки була підписана між Міністерством молоді та спорту України та Радою Європи. Детально з нею можна ознайомитися за посиланням: http://dsmsu.gov.ua/index/ua/material/16679

Цим оголошенням передбачається набір учасників на тренінг, що являється одним з елементів Програми.

Мета та завдання тренінгу

Тренінг сприятиме розширенню доступу української молоді до соціальних прав за рахунок розвитку в учасників компетенцій мультиплікаторів та розробці ініціатив й проектів, що підтримують доступ до соціальних прав і відповідатимуть на виклики, з якими стикається молодь при переході до самостійності.

Завдання:

· Ознайомити учасників з концепцією соціальних прав як невід’ємної частини прав людини разом із системою і механізмами захисту соціальних прав на національному та європейському рівнях;

· Надати змогу учасникам обговорити роль молодіжної роботи та молодіжної політики, а також інших зацікавлених сторін, у відповіді на виклики, з якими стикаються молоді люди у доступі до їхніх соціальних прав і в їх переході до самостійності;

· Ознайомити учасників з Рекомендаціями Enter! щодо доступу молоді до соціальних прав, а також іншими інструментами, розробленими Радою Європи, та підтримати їх використання у своїй роботі в України;

· Розробити ключові компетенції учасників в якості мультиплікаторів і підтримати планування ними подальшої діяльності на місцевому, регіональному, національному рівнях;

· Ознайомити учасників із цінностями та підходами, конкретними інструментами в сфері молодіжної політики Ради Європи та України, особливо, Рамковою Програмою співробітництва у сфері молодіжної політики;

· Ознайомити учасників із цінностями і програмами Ради Європи у молодіжній сфері.

Організатори

Тренінг організовано Департаментом молоді Ради Європи та Міністерством молоді та спорту України.

Програма та методологія

Програму тренінгу побудовано на принципах неформальної освіти з одночасним використанням можливостей для взаємного навчання. Програмою передбачено обмін інформацією між учасниками та організація дискусій щодо досвіду, труднощів та найкращих практик в роботі.

Також Програмою передбачено ознайомлення з діяльністю інституцій Ради Європи, спілкування із представниками різних департаментів та громадськими активістами.

Тренінг передбачає підтримку розвитку подальших ініціатив на місцевому, регіональному та національному рівнях, спрямованих на забезпечення доступу молоді до соціальних прав.

Програма Тренінгу буде гнучкою та враховуватиме заявлені потреби та очікування учасників.

Профіль учасників та процедура відбору

Для участі у тренінгу буде відібрано 30 учасників з різних областей України. Зацікавлені кандидати мають відповідати наступним критеріям:

– бути активним молодіжним працівником, активістом НДО, що працює з молоддю; молодіжним лідером; соціальним працівником; співробітником промислового підприємства або бізнес-організації, профспілки, що має посаду відповідального за роботу із молоддю; співробітником відділів органів місцевого самоврядування, що працює з молоддю; представником регіональної/місцевої молодіжної ради та/або інших консультативно-дорадчих органів;

– мати досвід і зацікавленість у подальшій роботі з питань доступу до соціальних прав і переходу молоді до самостійності;

– бути мотивованим та здатним здійснювати післятренінгову діяльність, що відповідає на виклики, з якими стикається молодь, з якою працює учасник;

– бути у віці від 18-35 років (винятки можливі, якщо вони обґрунтовані);

– бути громадянином України.

Учасники будуть відібрані на основі критеріїв, зазначених у профілі, із забезпеченням збалансованості групи за статтю, географічною представленістю, практиками та досвідом роботи з молоддю.

Робочі мови

Тренінг проводитиметься англійською, українською та російською мовами із синхронним перекладом у відповідності до мовних потреб учасників.

Процедура подання заявки та відбору учасників

Усі зацікавлені кандидати повинні заповнити онлайн-заявку за посиланням http://goo.gl/forms/Xe2eXpL2kY до 16 червня 2015 (23:59 за київським часом). Відбір учасників здійснюється Міністерством молоді та спорту України та Департаментом молоді Ради Європи. В ході аналізу кандидатів на участь у тренінгу буде складено лист очікування. Лише відібрані кандидати будуть повідомлені про результати відбору до 19 червня 2015.

Практична інформація

Тренінг триватиме з 19 по 26 липня 2015 р., включаючи дати приїзду та від’їзду учасників. Місце проведення тренінгу: Європейський молодіжний центр у м. Будапешт (Угорщина).

Переліт від Києва до місця проведення тренінгу та зворотно покривається організаторами.

Візові витрати будуть відшкодовані учасникам згідно із правилами Департаменту молоді Ради Європи, беручи до уваги, що учасники мають бути присутніми протягом усіх сесій тренінгу. Проживання та харчування учасників будуть забезпечені організаторами в Європейському молодіжному центрі м. Будапешт.

Якщо учасники не мають дійсної шенгенської візи на дати поїздки, вони повинні передбачити час для особистого подання документів до Посольства Угорщини та надання відбитків пальців.

Дорожні витрати від місця проживання до Києва та зворотно учасники покривають самостійно.

За додатковою інформацією стосовно участі у тренінгу ви можете звертатися до Міністерства молоді та спорту – belyaeva@sport.gov.ua

Leave a Reply

Your email address will not be published.