20 червня 2018 р. у м. Дніпро відбудеться стратегічна сесія, присвячена розробці механізмів для запровадження в Україні можливості фінансування громадянами діяльності громадських організацій шляхом перерахування від 1 до 2 % податку з доходів фізичних осіб.

Метою стратегічної сесії є обговорення кращого світового досвіду та напрацювання пропозицій щодо законодавчого закріплення права кожного громадянина перераховувати від 1 до 2 % свого податку з доходів фізичних осіб на фінансування діяльності певного інституту громадянського суспільства. Запровадження такого механізму дозволить забезпечити фінансову стійкість громадських організацій та сприятиме більшій їх спрямованості на розв’язання суспільно-корисних завдань певної цільової групи.

На даний час основні фінансові ресурси інститутів громадянського суспільства в Україні формуються за рахунок грантів міжнародних донорських організацій, що призводить до значної залежності інститутів громадянського суспільства від політики та пріоритетів діяльності міжнародних та вітчизняних донорських організацій.

Реалізація даної ініціативи дозволить активізувати розвиток громадських ініціатив за рахунок диверсифікації джерел фінансування інститутів громадянського суспільства, а також забезпечить більшу співпрацю із цільовою аудиторію, більш високий рівень урахування в діяльності інститутів громадянського суспільства інтересів своїх цільових груп.

Наприклад, аналогічні механізми були запроваджені у 2003 році у Польщі (Закон Польщі «Про суспільно корисну і волонтерську діяльність» від 24 квітня 2003 р.) та у 2004 у Румунії. Відповідно до норм законодавства кожен громадянин має право самостійно визначити інститут громадянського суспільства, який він бажає підтримати фінансово та заповнивши відповідні документи перерахувати 1% (у Польщі) або 2 % (у Румунії) від обсягу свого річного податку на доходи.

Даний механізм дозволить підвищити рівень обізнаності громадян про діяльність інститутів громадянського суспільства та сприятиме розвитку громадських суспільно-корисних ініціатив, які користуються підтримкою серед громадян України.

Участь у Стратегічній сесії візьме понад 50 громадських активістів, керівників інститутів громадянського суспільства, експертів, науковців, журналістів, підприємців та небайдужих громадян.

Формат проведення Стратегічної сесії дозволить систематизувати та врахувати більшість думок та пропозицій.

До участі у Стратегічній сесії запрошуються люди, які небайдужі до розвитку громадянського суспільства.

Захід проводиться за підтримки політичної партії «Громадянська позиція».

Для участі у заході обов’язково заповнити реєстраційну форму до 12.00 18 червня 2018р. за посиланням:

https://goo.gl/forms/b1Wk3PXWHzDZ81Yr1

 

Місце проведення: Центр конференцій Parle (м. Дніпро, вулиця Троїцька (Красная) , 21г, Дніпро́, Малий конференц-зал №337)

Проїзд від авто та ЖД вокзалів маршрутним таксі № 109, 30, 118.

 

Реєстрація: 13.00 – 13.30

Час проведення заходу: 13.30 – 17.00

При виникненні питань звертатися за телефонами:

(095) 303 30 67, (067) 560 74 45, (050) 535 15 45

Leave a Reply

Your email address will not be published.