16 грудня 2017р. у місті Новомосковськ в приміщенні Палацу металургів була проведена Стратегічна сесія з підготовки громадської концепції розвитку міста. Організатор заходу – громадська організація «Від мрії до дії».

Мета стратегічної сесії – залучення представників організацій громадянського суспільства (ОГС) та мешканців міста до громадської активності та міського планування в економічній, соціальній та культурній сферах. Участь у заході прийняли 85 представників ОГС, міського самоуправління  та небайдужих мешканців міста, серед яких – 18 внутрішньо переміщених осіб.

У ході роботи були напрацьовані громадські пропозиції з 10-и напрямків розвитку міста:

 1. Формування іміджу міста, туристична привабливість.
  2. Розвиток інфраструктури міста: об’єкти, садочки, лікарні, житло, транспорт.
  3. Розвиток ОСББ у місті – проблеми та шляхи вирішення.
  4. Розвиток громадської діяльності.
 2. Розвиток спорту – професійний та масовий спорт.
  6. Енергоефективність міста.
  7. Екологічна привабливість міста.
  8. Освіта для дітей та дорослих, шкільна та неформальна, розвиток науки.
  9. Економічні перспективи міста: підприємства та підприємці, шляхи розвитку, пропозиції

та ідеї, малий та середній бізнес .
10. Безпечне місто.

Активність учасників у ході стратегічної сесії засвідчили про небайдужість громади щодо власного майбутнього. Були створені передумови для налагодження стабільного співробітництва між представниками громади та міського самоуправління.
Учасники обговорювали спільне бачення розвитку міста, пропонували багато нових цікавих ідей, визначали основні пріоритети та напрямки розвитку громади.

Результати Стратегічної сесії будуть оброблені групою експертів, які сформують підсумковий рекомендаційний документ для органів місцевого самоуправління. У «Громадській концепції розвитку м. Новомосковськ» буде представлене бачення мешканців громади, яке стане складовою Стратегічного плану розвитку міста Новомосковськ на наступні 5 років.

Проект реалізується за підтримки німецької федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.