30-31 січня 2017 року у м. Дніпро було проведено четвертий тренінг в рамках програми 6-та «Школа Позитивних Змін» — «Основи фасилітації».

6-та «Школа Позитивних Змін» — освітня програма, спрямована на посилення спроможності та організаційний розвиток громадських об’єднань шляхом навчання на тренінгах та знайомства з практичною діяльністю найбільш активних регіональних громадських організацій.

Модерувала захід тренер, коуч, експерт з питань проектного менеджменту, розвитку організацій громадянського суспільства та ефективних комунікацій Центру «Тамариск» Наталия Стадничук

Під час тренінгу учасники отримали практичні знання та навички з питань фасилітації роботи різноманітних груп. Обговорили можливі сфери застосування інструментів фасилітації, визначили ключові навички та компетенції фасилітатора та склали особисті плани розвитку таких навиків та компетенцій.

Під час практичної частини тренінгу кожен учасник отримав можливість побути в ролі фасилітатора. Усі інструменти, заявлені у програмі, були відпрацьовані на практиці. Кожен інструмент було розглянуто та обговорено з трьох позицій – позиції учасника, фасилітатора та наглядача.

Учасники обговорили сфери застосування та переваги кожного інструмента, практичні питання їхнього застосування та комбінування під час зустрічей та обговорень.

Значну увагу також було присвячено плануванню фасилітаційних заходів, підготовці, встановленню контакту з групою та підведенню підсумків.

Теплі відгуки наших учасників про тренінг:

– «Було наведено багато прикладів і прийомів дії фасилітаторів. Тема розкрита в повній мірі. Набула навички організації спілкування і обговорення проблем в громаді».

– «Сподобалось вміння тренера налаштувати групу на роботу»

– «Сподобалося вміння тренера донести складний теоретичний матеріал просто та доступно. Високий рівень організації заходу. Привітливість працівників організації, їх бажання створити умови праці для учасників тренінгу, організація кава-брейків та обідів».

– «Була можливість на практиці спробувати різні інструменти фасилітації. Майже вся інформація була для мене новою».

– «Сподобалася толерантність, професіоналізм тренера, організація тренінгу»

Нагадую, що учасники нашої «Школи» в рамках програми «Підтримка громадських ініціатив в Центральній та Східній Україні» отримають знання ще на 3 тренінгах:

— Менеджмент проекту
— Організаційний розвиток
— Стратегічне планування.

Також на протязі всього навчання вони мають можливість консультуватися з фахівцями по питанням створення, діяльності та підвищення професійного рівня ОГС.
6-та «Школа Позитивних Змін» проводиться в межах проекту Центру «Тамариск» «Підтримка громадських ініціатив в Центральній та Східній Україні», який реалізується за фінансової підтримки Фонду Сприяння Демократії Посольства США в Україні.

  

Leave a Reply

Your email address will not be published.