21-22 грудня 2016 року у м. Дніпро було проведено третій тренінг в рамках програми 6-та «Школа Позитивних Змін» — «Ефективні комунікації в громаді».

6-та «Школа Позитивних Змін» — освітня програма, спрямована на посилення спроможності та організаційний розвиток громадських об’єднань шляхом навчання на тренінгах та знайомства з практичною діяльністю найбільш активних регіональних громадських організацій.

Модерувала захід тренер, коуч, експерт з питань проектного менеджменту, розвитку організацій громадянського суспільства та ефективних комунікацій Центру «Тамариск» Наталия Стадничук

Під час тренінгу учасники отримали практичні знання та навички ефективних комунікацій. Теоретична частина тренінгу включала ознайомлення з концепцією ефективної комунікації, та основні принципи та підходи щодо розвитку комунікативних навиків.

Робота під час тренінгу була сфокусована на двох аспектах: міжособистісних комунікаціях (один на один), що відбуваються в межах роботи в організаціях громадянського суспільства з представниками цільових аудиторій, колегами, волонтерами, партнерами, донорами тощо, та комунікаціях з групами людей під час роботи в організаціях.

В результаті тренінга учасники відпрацювали практичні комунікаційні інструменти та підходи, що допомагають легко встановлювати контакт з різними людьми та знижувати емоційну напругу під час спілкування, задавати ефективні питання та розвивати навички активного слухання. Важливим аспектом тренінгу також було відпрацювання технік ефективної аргументації та технік конструктивного зворотного зв’язку.

Крім того, під час тренінгу були розглянуті питання щодо ефективних підходів до залучення громадян до активної громадської діяльності.

Як завжди – теплі відгуки наших учасників про тренінг:

– «Мої враження від тренінга перевищили сподівання! Дуже інформативний тренінг. Хотілося і слухати, і приймати участь. Дуже сподобалося, що були практичні і теоретичні заняття і все було збалансовано. Весь інформаційний метеріал дуже доступно викладений. 2 дні на тренінг мало!».

– «Дуже сподобалося, що все було на практиці, кожне розглянуте заняття було програно на учасниках.»

-«Абсолютно всі знання, які я отримала на тренінгу буду використовувати для комунікації, налагодження робочих процесів і для побудови особистих відносин».

– «Сподобався професіоналізм тренера, організація роботи, створення мікроклімату в групі».

– «Сподобалася якість проведення тренінгу, викладення тем тренінгу, вміння тренера встановити контакт, вміння регулювати емоційну напругу, проведення практичних вправ. Швидко сплинув час заходу»

Нагадую, що учасники нашої «Школи» в рамках програми «Підтримка громадських ініціатив в Центральній та Східній Україні» отримають знання ще на 4 тренінгах:

— Менеджмент проекту
— Фасилітація в місцевій громаді
— Організаційний розвиток
— Стратегічне планування.

Також на протязі всього навчання вони мають можливість консультуватися з фахівцями по питанням створення, діяльності та підвищення професійного рівня ОГС.
6-та «Школа Позитивних Змін» проводиться в межах проекту Центру «Тамариск» «Підтримка громадських ініціатив в Центральній та Східній Україні», який реалізується за фінансової підтримки Фонду Сприяння Демократії Посольства США в Україні.

Leave a Reply

Your email address will not be published.