15-16 січня 2020 року у Дніпрі пройшов тренінг «Еволюція цінностей: основи інтегральної спіральної динаміки» для учасників «Школи інформування та комунікації». Активісти зі Східного регіону України навчалися у тренера Центру «Тамариск» Наталії Стаднічук.

Громадські організації, учасниці проєкту, мають дуже різні напрямки роботи: від допомоги людям в кризовому стані до підтримки жіночого лідерства та підприємництва. Під час тренінгу учасники визначали, що одне з головних завдань активістів та громадських організацій — взаємодія з цільовими групами. Питання, які розбирали на тренінгу:

  • Як ефективно організувати роботу?
  • Як залучити саме тих людей, що потребують допомоги, як мотивувати на зміни?
  • Які саме меседжі будуть використовувати активісти?
  • Як доносити думки?
  • З чого мають складатися інформаційні кампанії проектів?

Учасники ознайомилися з моделлю розвитку людської свідомості Клера Грейвза «Спіральна динаміка», яка описує 8 рівнів, кожен з яких відображає відповідний спосіб мислення та цінностей. В груповій роботі , активісти намагалися знайти те спільне, що об’єднує їх цільову аудиторію, визначали цінності та пробували звернутися до кожної з груп через їх мову, спосіб життя та образ мислення за спіральною динамікою. Учасники обговорили, як цінності та способи мислення впливають на поведінку людей, зокрема у контексті розвитку громадської активності.

Цитата зі зворотного зв’язку:

«Сподобалося, що перед тренінгом було домашнє завдання – подивитися фільм. На основі тренінгу було легше розбирати тему тренінгу. Взагалі вперше дізналася про спіральну динаміку, про те, чим мотивуються люди, які знаходяться на тому чи іншому рівні».

Під час тренінгу було розглянуто практичні аспекти залучення громадян з різним світоглядом до конструктивної громадської діяльності ти побудови порозуміння між людьми з різними цінностями . За думкою учасників тренінгу, спіральна динаміка Грейвза має бути напрямком, який варто вивчати усім, хто працює в громадах.

Захід проведено  в рамках проекту «Підвищення інформаційно — комунікаційного потенціалу організацій громадянського суспільства Східної та Центральної України», який реалізується Центром «Тамариск» за фінансової підтримки Національного Фонду Демократії.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.