10-12 серпня 2021 року в готелі “Жовтневий” Центр Тамариск проводив тренінг «Основи конструктивної комунікації. Внутрішня комунікація в організаціях та коаліціях». Група громадських активістів з Дніпропетровської області дізнавалися, як знизити ризик конфліктних ситуацій та зробити комунікацію більш конструктивною, як створити в організації або коаліції атмосферу довіри та взаємопорозуміння. 
Тренер коуч фасилітатор Наталія Стаднічук підготувала для групи завдання, що допомагали учасникам отримати практичні навички під час тренінгу.

Навички фактичного мислення активісти тренували, коли розбирали емоційні конфліктні історії, вчилися відділяти емоції та судження від фактів. Тренер навчала, як використовувати метод конструктивної розмови «ОРІП» для прийняття рішень в організації:

  • Об’єктивний рівень сприйняття (Що відбулося?). Факти.
  • Рефлексивний (Що зі мною?). Отримуємо інформацію та емоційно реагуємо на неї.
  • Інтерпретаційний (І що?). Після емоційної реакції «вмикається» розум. Ми аналізуємо ситуацію, вкладаємо в неї свої сенси.
  • Прийняття рішень (Що далі?). Після того, як будуть пройдені всі попередні етапи, приходимо до висновку або дії.

Під час тренінгу учасники у випадково створених групах спробували визначити спільні цілі та цінності, вчилися оперувати фактами під час домовленостей.

Одним зі складних моментів тренінгу було визначення слів — комплексних еквівалентів. Коли ми пишемо, що чекаємо в команду “відповідального, патріотичного, комунікабельного”, то що ми очікуємо від людини? Які саме дії покажуть, що він такий? Як команда це побачить?
Для багатьох це завдання стало справжнім відкриттям. Це дозволило активістам усвідомити власні комунікаційні звички, змінити фокус сприйняття та навіть стало поштовхом до комунікаційних змін в організаціях.

Проект реалізується  Центром підтримки громадських та культурних ініціатив “Тамариск” у співпраці з ГО «МАРТ» та Освітнім домом прав людини в Чернігові за підтримки Human Rights House Foundation та профінансовано Європейським Союзом.

Leave a Reply

Your email address will not be published.