Громадська організація “Міжнародний центр перспективних досліджень” (МЦПД) за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” в рамках проекту «Використання світового експертного досвіду та проведення публічних консультацій в процесі внесення змін до Конституції України» продовжує свою діяльність у Дніпропетровському регіоні.
Регіональними партнерами МЦПД є громадські організації «Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» та «Дніпровські гуманітарні ініціативи».

З 24 листопада по 2 грудня заходи було проведено у 5 навчальних закладах:
Придніпровська державна академія будівництва та архітектури
Дніпропетровське вище професійне училище будівництва
СЗШ № 42,м. Дніпро
СЗШ №17 міста Кривий Ріг
СЗШ №122 міста Кривий Ріг

Спілкувалися з учнями кваліфіковані спікери: Людмила Іванівна Адашис- доцент кафедри теорії і історії держави та права, вчителі історії та правознавства – Понурко Сергій Олександрович, Альохін Михайло Михайлович та Красуля Олена Миколаївна.

Роздуми учасників зустрічі:

Ростислав БЕЗПАЛИЙ
Публічна лекція з питань конституційних прав громадян України, проведена представниками Міжнародного центру перспективних досліджень, для мене була дуже актуальною, тому що в наступному році я планую вступити до вишу, а знати та користуватись правами з питань освіти дуже важливо.
Сучасній Україні потрібні люди з різнобічними знаннями, глибокою науковою підготовкою, вмінням вирішувати більш складні, ніж раніше, завдання у всіх галузях життя, тобто висококваліфіковані конкурентоспроможні робітники.
Захід був дуже цікавий, змістовний. Найбільше сподобалась твердження про важливість участі кожної молодої людини в справах держави. Сподіваюсь, що наше покоління зможе внести змістовний вклад у реформу Конституції України.

Учні групи 6, професія «Слюсар з ремонту автомобілів».
Ми, учні групи 6, хочемо подякувати організаторам цього заходу, який поглибив наші знання про Основний Закон України та права громадян. Нам дуже сподобались цікаві відеоматеріали, відеоролики, буклети, питання за змістом Конституції. Від своєї держави ми хочемо гарантованої можливості йти обраним шляхом незалежної держави, стати висококваліфікованими фахівцями та працювати в її інтересах.

Марина ВАСИЛЕНКО, викладач ДВПУБ.
Щиро вдячні Людмилі Іванівні за плідну співпрацю з боку Міжнародного центру перспективних досліджень з навчальними закладами професійно-технічної освіти.
Надана публічна консультація про роль громадянина, його права та обов’язки, існуючий державний устрій та важливість участі кожного у конституційному процесі значно доповнили знання, поглибили уявлення наших учнів про їх права та загострили питання: «Що є Конституція для молоді України – майбутніх кваліфікованих робітників?»
Приклади країн, що пройшли шлях, яким йде Україна в процесі творення нової Конституції, стверджують, що найбільша інвестиція була саме у консультації зі своїми громадянами щодо положень Основного Закону, оскільки такий процес участі має потенціал для розвитку, зміцнення почуття причетності до процесів нормотворення в країні, національної єдності та ідентичності, підвищення легітимності процесу розробки Конституції, створення фундаментальних основ для розвитку демократичних принципів і процесів всередині країни, розбудови громадянського суспільства.
Дана зустріч продемонструвала готовність учнівської аудиторії відповідати на запитання щодо статей Конституції, викликала жваве спілкування та інтерес до участі в конституційному процесі.

Дмитро БАТУРА
Моя професія нова на ринку праці. Вона виникла у процесі розвитку сучасних європейських технологій, будівельних матеріалів. Кожний з нас стикається з труднощами, пов’язаними з працевлаштуванням. Тому, я дуже задоволений тим, що в Конституції України є право громадянина на працю, але нажаль,не завжди молода людина сьогодні має захист держави на перше робоче мисці. Ми розуміємо проблеми сьогодення в країні, але ми готові до участі в вирішенні цих труднощів разом з державою і готові взяти на себе всю громадянську відповідальність за реформування Конституції України.

img_2170

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

20161201_123813 20161201_123624 20161201_123612 20161201_123350 20161128_131652 20161128_131536

Leave a Reply

Your email address will not be published.