29 квітня 2021 року на платформі «zoom» з ініціативи керівництва коаліції «Українська кліматична мережа» (далі – УКМ) пройшов вебінар «Особливості роботи з місцевою владою».

Вебінар проводився для активних членів УКМ з метою аналізу ефективності співпраці громадських організацій з місцевою владою в сучасних умовах.

В ролі спікерів на вебінарі виступили: Дмитро Сакалюк (Екоклуб), Максим Макуха (Еколтава), Артур Кокаревич (Хмельницький енергетичний кластер), Анастасія Мартиненко (Zerowastesociety), Ірина Миронова (ZerowasteLviv), Євген Колішевський (Голос Природи).

Спікери семінару відзначили, що в умовах процесу децентралізації, нестабільної політичної ситуації, війни і карантинних обмежень, пов’язаних з поширенням вірусу COVID19, стало складно співпрацювати з органами влади, як на місцевому, так і обласному рівнях. Наприклад, у Дніпропетровській області громадські ради, створені при адміністрації губернатора і мера Кам’янського, практично не працюють, а робочі групи і спеціальні комісії працюють формально. У підсумку, цільові програми і стратегії розвитку не кореспондуються між собою належним чином, не враховують задекларовані раніше зобов’язання, приймаються без урахування пропозицій і рекомендацій громадськості.

На думку екологічної організації «Голос Природи», навіть у несприятливих умовах громадським організаціям необхідно намагатися впливати на рішення, що приймаються владою.

«Голос Природи» рекомендує колегам вчитися вести з владою конструктивний діалог і організовувати акції прямої дії, а також відстоювати свої права в суді. Останні законодавчі зміни дають можливість громадським організаціям ефективно використовувати цей інструмент впливу на рішення, що приймаються органами влади: https://supreme.court.gov.ua/supreme/pres-centr/news/1074587/

Для довідки:

УКМ/Українська кліматична мережа діє з 2004 року. На сьогоднішній день в цю коаліцію входить 35 громадських організацій, які співпрацюють з метою реалізації права громадян України на життя в безпечних умовах у контексті загрози зміни клімату. З діяльністю УКМ можна ознайомитися на сайті: https://ucn.org.ua/

Автор: Євген Колішевський

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.