У пятницю 28 листопада 2019 року у приміщенні ЦПГКІ «Тамариск» відбувся круглий стіл  «Проблеми впровадження системи внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту для місцевого самоврядування».

У круглому столі взяли участь керівництво Управління внтрішнього аудиту Дніпропетровської ОДА Катишева Вікторія Олександрівна та Усова Наталія Миколаївна, фахівець департаменту охорони здоров’я Дніпровської міської ради Маценко Тетяна Вікотрівна, депутати місцевих рад Дніпропетровської області, представники громадських об’єднань, у тому числі члени громадських  рад при Дніпровській міськраді та АМКУ в Дніпропетровськй області.

Під час круглого столу учасники обговорили напрям змін у бюджетному законодавстві, що стосується обов’язку головних розпорядників бюджетних коштів органів місцевого самоврядування створювати системи внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту. Учасники круглого столу досить відверто обмінялися думками стосовно стану запровадження вимог законодавства у цій сфері.

Завдяки участі досвідчених спеціалістів дискусія тривала на досить високому професійному рівні. Учасникі дійшли до згоди, що головною проблемою у запровадженні системи внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту на рівні місцевого самоврядування є передусім нерозуміння сутності цих інструментів з боку посадовців та переважної більшості депутатського корпусу та користі, яку здатні принести ці інструменти при їх грамотному запровадженні. До того ж на сьогодні відсутнє належне методологічне забезпечення цього процесу з боку Міністерства фінансів України.   

На конкретних прикладах  – процедура надання відпусток, будівництво та ремонт доріг було розібрано як процедура внутрішнього контролю може виявляти ризики та запобігати їх значному впливу у цих сферах. Також була підкреслена дуже серйозна антикорупційна складова у змісті запроваджених інструментів, що дозволить виявляти та впливати передусім на ризики у сфері корупційних порушень. 

Для додаткового та більш повного усвідомлення стуності інструментів внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту та відокремлення їх понять було дуже коротко оглянуто зміст нормативних документів у цій сфері. Жвавій дискусії сприяв пошук та обговорення аналогій змінам у сфері управлінського контролю – наприклад, чи потрібно створювати схеми управлінської діяльності органу влади та чи будуть нагадувати ці схеми карту токійського метро?

Занепокоєння учаників круглого столу визвала інформація щодо наявних тенденцій згортання системи органів внутрішнього аудиту на рівні обласних державних адміністрацій.          

Наприкінці круглого столу Андреєв Олексій Миколайович Голова ДОГО «Дніпропетровський координаційно-експертинй центр з питань регуляторної політики» презентував результати громадської експертизи діяльності виконавчих органів Дніпровської міської ради із запровадження систем внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту.   

Результатом громадських експертиз є констатація відсутності систем внутрішнього контролю у виконавчих органах Дніпровської міськради, неефективна та непрозора діяльність системи внутрішнього аудиту.

Круглий стіл проведено в рамках проекту «Внутрішній контроль та аудит – як основа підвищення ефективності місцевих бюджетів у 4-х регіонів України», якій реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» спільно з ДОГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики» за підтримки Уряду Великої Британії та в рамках діяльності «Мережі ресурсних центрів із розвитку місцевої демократії».

 

    1 Response to "Схема токійського метро та вимоги Бюджетного кодексу України: чи допоможе пошук аналогій вирішенню проблеми?"

    • Татьяна Золотухина

      Дякуємо ГО “Тамариск” за висвітлення проекту Фонду розвитку м. Миколаєва по запровадженю системи ВК-ВА в органах публічної влади за підтримки #УрядуВеликоїБританії.
      Впевнена, що цікаві презентації Алексія Андрєєва результатів дослідження нашої коаліції #ГромадськаПрефектура допоможуть особам зрозуміти суть вимог СТ 26 Бюджетного кодексу України та зробити реальні кроки по їх імплементації на місцевому та регіональному рівнях.

Leave a Reply

Your email address will not be published.