Офіс Рада Європи в Україні у співпраці з Офісом Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Україні, Комісією з журналістської етики та громадською організацією «Інститут розвитку регіональної преси» проводить тематичний семінар для журналістів на тему «Доступ до публічної інформації та захист права на приватність в роботі ЗМІ», який відбудеться 22-23 грудня 2014 року в Запоріжжі.

Семінар проводиться в рамках спільного проекту Європейського Союзу та Ради Європи в Україні «Посилення інформаційного Суспільства в Україні», метою якого є зміцнення захисту прав людини та основоположних свобод шляхом забезпечення: більшої свободи, різноманітності та плюралізму в ЗМІ; відкритого, всебічного, сталого та орієнтованого на громадян підходу до Інтернету на засадах прав людини; ефективної системи захисту громадян з огляду на право на приватне життя і право на контроль над власними персональними даними.

Навчальна програма семінару буде включати такі теми:

Міжнародні стандарти права на інформацію та права на захист приватності
Що таке суспільний інтерес та його вплив на межі захисту приватного життя публічних осіб.
Відкритість інформації, в тому числі і персональних даних, за законодавством України про боротьбу з корупцією.
Законодавство України про захист персональних даних та про право на доступ до публічної інформації.
Збір та поширення інформації, в тому числі персональних даних, в мережі Інтернет.
Рекомендації щодо захисту приватності у роботі ЗМІ (підготовлені експертами Ради Європи та українськими медіа-юристами у 2012 році).
Судова практика у справах про захист права на публічну інформацію та у справах про захист права на приватність та ін.
До участі в семінарі запрошуються журналісти зі східних областей України, які зацікавлені в глибшому вивчені зазначених вище стандартів та в подальшому активному використанні їх у своїй повсякденній професійній діяльності.

Максимальна кількість відібраних кандидатів не перевищуватиме 35 осіб.

Для участі в семінарі необхідно заповнити аплікаційну форму до 18:00 19 грудня 2014.

РЕЄСТРАЦІЯ

Погодження кандидатур для участі у семінарі здійснюватиме Офіс Ради Європи в Україні та ГО «Інститут розвитку регіональної преси», про що відповідних осіб буде повідомлено.

Умови участі

Участь у семінарі безкоштовна, Офіс Ради Європи в Україні покриває витрати на проїзд (купе/плацкарт) регіональним учасникам, проживання у готелі та харчування у дні заходу.

Leave a Reply

Your email address will not be published.