Можливо, цього року варто відмовитися від олів’є та перегляду «Іронії долі» й черпати натхнення з традицій інших народів? ГУРТ розкаже, як розважаються у новорічну ніч в різних куточках світу.

Греція

На новорічну вечерю греки випікають корж, що називається «василопіта» і кладуть у нього монетку. Коли приходить час нарізати та розподіляти пиріг між членами родини, найстарший першим отримує свій шматочок, а той, хто знайде монетку в своєму шматочку пирога, матиме удачу протягом усього року.

Шотландія

В останній день року, який шотландці називають Гогманай (Hogmanay), вони влаштовують справжній вогненний фестиваль, що триває ще декілька днів після зустрічі Нового року. Шоу передбачає факельну ходу, переодягання у вікінгів, символічні спалювання опудал і човнів. Цікаво й те, що шотландці обмінюються подарунками в перший понеділок Нового року.

Філіппіни

Філіппінці мають незліченну кількість передноворічних забобонів, що виникли під впливом китайських вірувань. Якщо збираєтеся святкувати Новий рік по-філіпінськи, треба ввімкнути все світло в домі, щоб прийдешній рік був яскравим, відчинити усі двері й вікна, щоб удача ввійшла в помешкання, шуміти щосили, щоб налякати злих духів. І головне – не забути про одяг чи аксесуари у горошок, що нагадує за формою монети і збільшує шанси на процвітання в новому році.

Південно-Африканська Республіка

Деякі жителі столиці Південно-Африканської Республіки Йоганнесбурга люблять викидати стару техніку та меблі з вікна. Причому це може бути що завгодно – від тостера до величезного дивана. Тож поліцейські в Південній Африці мають додаткові клопоти напередодні свят, адже їм доводиться випускати спеціальні попередження стосовно цих небезпечних традицій. Подібний звичай викидання мотлоху, що не знадобиться у прийдешньому році, донедавна існував і в Італії.

Мексика та Колумбія

Ви сумуєте за шаленими подорожами? Якщо ви будете десь у Мексиці в переддень Нового року, захопіть з собою валізу і пройдіться з нею опівночі навколо будинку. Мексиканці вважають, що це принесе подорожі і пригоди в новому році. Деякі сім’ї роблять це разом, традиція також популярна серед закоханих і молодят.

Ще одна цікава традиція жителів латиноамериканських країн: у ніч з 31 грудня на 1 січня вони носять яскраву нижню білизну. Наприклад, ті, хто вбирається в червоний колір, сподіваються на любов в новому році, а ті, хто вибрав жовтий, бажають збагачення і прибутків.

Данія

Деякі данці святкують Новий рік, стрибаючи зі стільця опівночі, таким чином ніби «застрибуючи в новий рік» у буквальному сенсі. Вважається, що стрибки з меблів приносять удачу в майбутньому році. Ще одна незвичайна данська новорічна традиція – опівночі розбивати тарілки об двері своїх друзів і сусідів. Побитий посуд теж символізує удачу. Тож сім’я, яка вранці під дверима свого будинку знайде побитий посуд, знає напевно – у них багато щирих друзів!

Іспанія

В Іспанії прийнято опівночі швидко з’їсти 12 виноградин – по одній при кожному ударі годинника. Кожна виноградина означає удачу протягом одного місяця майбутнього року. У Мадриді, Барселоні та інших іспанських містах гуляки збираються на головних площах, щоб разом з’їсти свій виноград і випити ігристого вина.

Leave a Reply

Your email address will not be published.