21-29 липния 2014 р. в Дніпропетровськ завітали громадські активісти з країн Європейського Союзу та Східного партнерства для обміну досвідом в сфері активної громадянської позиції молоді, обговорення проблем глобалізації, ознайомлення з культурами різних країн,  налогодження діалогу та взаємопорозуміння. 

     Вже півмісяця минуло з того самого дня, як останній іноземний учасник одного міжнародного тренінгу, який тривав з 21 по 29липня у Дніпропетровську, залишив наше місто. За цей час всі давно дісталися додому, виклали в соціальних мережах фотографії з цього заходу, прокоментували їх і потихеньку почали повертатися до свого буденного життя. Тренінг під назвою “Активна громадянська позиція заради Європи майбутнього” можна вважати повністю завершеним.А це значить, що нарешті можна в спокійній обстановці перебрати в пам’яті всі події, які відбулися під час тренінгу, згадати враження і підбити підсумки.
Проект організовано партнерством громадських організацій Дніпропетровщини («Дніпропетровська асоціація розвитку регіонів», «Молодь Ювілейного» та Центр «Тамариск») в рамках програми «Молодь в Дії» за підтримки Європейського Союзу. Не дивлячись на складну геополітичну ситуацію в середині нашої держави, опираючись виключно на власні сили, організатори спромоглися запросити до Дніпропетровська 28 волонтери – молодих, дієвих людей з таких країн, як Азербайджан, Білорусія, Вірменія, Естонія, Італія, Латвія, Литва, Молдова і, звичайно ж, Україна; людей, які не стоять осторонь, а приймають активну участь в житті своїх громад.
Метою тренінгу був обмін досвідом серед молоді країн Європейського Союзу та країн Східного Партнерства стосовно питань активної громадської позиції, захисту прав людини, участі молоді у реалізації соціальної політики країни та розробка майбутніх спільних проектів. Офіційною метою. Насправді ж цей тренінг, як і всі подібні тренінги, ставив перед собою й значно ширші та відповідальніші цілі – зблизити людей, народи, нації, показати, що всі ми можемо інтегруватися в одну велику європейську сім’ю, не втративши при цьому власної індивідуальності.
За вісім днів тренінгу було проведено чимало цікавих заходів, спрямованих на розвиток індивідуальних і колективних навичок учасників з метою кращого розуміння та усвідомлення ролі молоді в розвитку майбутнього Європи, в яких особисто мені було цікаво приймати участь. Було чимало екскурсій та культурних акцій (в тому числі й присвячених подіям цієї зими, що сколихнули нашу країну), на яких мені цікаво було побувати. Та найбільший інтерес у мене викликали зовсім інші речі.
Всі ми знаємо які зараз непрості стосунки між Азербайджаном та Вірменією, до того ж як раз три тижні назад конфлікт між цими двома державами почав розгорятися з новою силою. Всі ми знаємо, які непрості зараз стосунки між романо- і російськомовними громадянами Молдавії. Та за час тренінгу не відбулося жодного конфлікту між представниками цих країн. Не відчувалося жодної ворожнечі між ними, бо всі конфлікти відбуваються від непорозуміння і безвиході, а людина дієва, людина освічена, знайома з культурами, крім своєї власної, завжди знайде спільну мову з представниками інших країн, навіть якщо різного між ними більше, ніж спільного.
Як на мене, подібні заходи могли б статидієвим рецепт для зцілення й нашої держави. Ми живемо в країни тисячі парканів, збудованих на нашій бідності і забобонах, парканів, які розділяють людей настільки сильно, що вони стають байдужими до бід ближніх своїх, чи навіть беруться за зброю. І так буде й надалі, поки ми не покажемо їм, що їхнє місто, область – то ще не весь світ, а їхнє коло спілкування, то ще не всі люди на світі. І єдиний спосіб зруйнувати ці паркани, зрушити з місця українців назустріч один одному.

Дмитро Гаврильченко

IMG_4764

Leave a Reply

Your email address will not be published.