Протягом 2015-2016 років у рамках проекту «Громадянське суспільство та медіа за прозорі місцеві бюджети», експерти проводили моніторинг та оцінювання бюджетної політики, стратегічних та бюджетних документів, а також інформації на сайті Дніпропетровської  міської ради. Наскільки прозорим та відкритим є бюджетний процес у міській раді, розповіли спеціалісти під час прес-конференції у ДОО НСЖУ.

«Мета проекту полягає в тому, щоб зробити бюджетний процес на місцевому рівні прозорим та доброчесним», – зазначив голова Дніпропетровського координаційно-експертного центру з питань регуляторної політики Олексій Андрєєв.

Географія оцінювання була широкою. За словами аналітика громадського об’єднання Валерії Юхно, аналогічні дослідження проводилися у 17 містах України – це Київ, Одеса, Дніпропетровськ, Львів, Черкаси, Чернігів, Чернівці, Суми, Миколаїв, Івано-Франківськ, Сєверодонецьк, Ковель, Вознесенськ, Ізмаїл, Чугуїв, Здолбунів, Білозерка.

«Уперше в Україні місцева соціально-економічна та бюджетна політика комплексно оцінена на всіх її стадіях разом із ключовими бюджетними документами, на предмет дотримання вимог чинного законодавства, впровадження кращих міжнародних та українських практик», – підкреслила Валерія Юхно.

Індекс оцінки складався з трьох критеріїв: прозорості, участі громадян у бюджетному процесі та доброчесності. «За результатами дослідження, Дніпро набрав 24,5 бали із 173 можливих, що складає 14,2% від загальної кількості балів і зайняв 16 позицію серед 17 українських міст, що свідчить про високий рівень закритості бюджетного процесу на місцевому рівні», – підкреслила Валерія Юхно.

Також експерти зазначили, що відкритість місцевого бюджету полягає не в оприлюдненні самого тексту рішення, а у відкритості для громадськості процесу планування, виконання та оцінювання бюджету, можливості надавати свої пропозиції, слідкувати за їх врахуванням, бачити пропозиції депутатів та інших громадян.

Учасники прес-конференції:

 Олексій Андреєв, голова ДОГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики»

Валерія Юхно, аналітик ДОГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики»

Leave a Reply

Your email address will not be published.