25 листопада 2014 року об 11.00 в Українському домі (Київ, вул. Хрещатик, 2) відбудеться презентація Музейної експозиції «Народна війна» та Першого тому Збірника документів «Чекістське досьє окупованої України». Організаторами заходу є Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса та її Київський осередок.

Експозиція «Народна війна» представляє собою комплекс документальних та фото матеріалів виконаних українською та англійською мовами. Автор і керівник проекту – Роман Круцик, відомий дослідник, багатолітній голова Київського осередку Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені Василя Стуса.

В експозиції вперше комплексно представлено матеріали та статистичні дані, що відображають антибільшовицький опір на території Наддніпрянської України в 1917–1930-х роках. Висвітлено масові селянські виступи та збройні повстання, що виникали в рамках боротьби проти комуністичної окупації, діяльність підпільних організацій та повстанських загонів проти терористичної та злочинної соціально-економічної політики радянського режиму.

«При створені експозиції використано матеріали державних та Галузевих архівів СБУ вісімнадцяти областей України. Всього опрацьовано 238 фондів та 1325 справ. Залучено понад 300 фотознімків з Центрального державного кіно фото архіву України ім.. Г.С. Пшеничного та інших архівних установ. В експозиції містяться чимало невідомих архівних документів», – зазначив голова Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» Степан Кубів.

Виставка «Народна війна» триватиме до 30 листопада після чого буде представлена у всіх великих містах України.

Leave a Reply

Your email address will not be published.